Služby google

fuck off googleChtěl bych ještě dnes, než půjdu spát, napsat krátké zamyšlení nad tím, co dělá v poslední době google...

Google je poskytovatel - pro mě bezplatných služeb. To že jsou služby bezplatné, znamená, že si s nima může google dělat co chce. A třeba i zrušit. Nebo neprakticky předělat.

Začalo to tak. Google začal závidět facecbooku, že má sociální síť a rozhodl se jí taky udělat. a Udělal Google Plus. Nojo. Ale narozdíl od facebooku mu tam nechodili lidi. Jak to google vyřešil? Spojil plus s picasou. Potažmo picasu zrušil. Alespoň mu tam budou chodit uživatelé picasy. Ale co to? Lidi šli jinam?

Ale bylo to málo. Začal tedy dávat účet pluska ke všemu. A naštval lidi co nap lusk být nechtěli.

Místo toho, aby lidi uklidnil, zrušil jim domovskou stránku iGoogle. Vždyť ať si nastavěji jako homepage google + ne?

No jo. Ale lidi mu na to kašlali šli jinam. Smůla. Že by je google přilákal něčím zajímavým? Ale kde pak!

Zrušil čtečku RSS. Jen ať si každý web založí svůj profil na plusu a publikuje hezky tam... Hmmm ale dle mě žádný vysledek. Ale když už jsou lidé nasraní, proč nezajít ještě dál?

Miliony lidí používali pro komunikaci xmpp protokol. Decentralizovaná komunikační síť, to je budoucnost myslel by si jeden. Google v lepších letech zavedl kecálka - Gtalk - a lidi si ho zamilovali. Jenže si mohli psát s lidmi, kteří nepoužívali G+ nebo Gmail. To google vyhodnotil jako zlé!

Tak ho zrušil a přešel na hangouty. Od té doby jsem si tím poslal tak 30 zpráv. Bylo jich tak 20 doručených. Mě jich taky tak třetina nepřišla - díky přepínaní mezi platformama. Aplikace, teda alespoň ta pod iOS je nepoužitelná že při jejím náhodném spuštění se mi chce zvracet...

Už dost, říkal jsem si, jak daleko jde ještě zajít??? To se google snad pomátl!

Nojo, jenže pánům v google to přišlo málo. Vzali si na paškál oblíbenou polohovou aplikaci, která byla tak dobrá, že jí od nich bez zábran šlohl Apple. A to Latitude (historický článek o latitude zde). A protože ji lidé využívali, rozhodli se to borci spojit s G+. Nečekaně. A asi jim to přišlo málo na prd, tak po vzoru apple zrušili webové rozhraní aplikace. Aby musel každý jak idiot čumět do mobilu. A na závěr nevydali ani aplikaci pro iOS, která by to uměla.

No ano kluci, řekli si. Posrali jsme co jsme mohli. Cu uděláme než nás vedení propustí? Vzali si na paškál poslední věc, která byla ještě dobrá. Aplikace do mobilu na mapy. A zkopírovali mapovou aplikaci kterou ušili horkou jehlou pro iOS, když apple poslal do kytek jejich původná mapy. A obšlehli ji tak dokonale, že fakt nic neumí. Ani to ukládání map do offline, se kterým machrovali.

Nevím jesli jsem na něco nezapoměl. A kdyby tak na co?

Závěrem bych chtěl pouze říct jeden zákaznický vzkaz:

GOOGLE DI DO PRDELE

Komentáře

3
Obrázek uživatele Vaclav

Také moc nesouhlasím co začal dělat Google, ale bohužel jak říkáš je to zadarmo takže si může dělat co chce.

Obrázek uživatele Bohuslav Skorepa

Naprostý souhlas - jsou to šmejdi. Ale kdo dnes není - APPLE se začíná chovat podobně dokonce i u nekřesťansky předraženého HW i SW...

Obrázek uživatele Honza

Dle mého názoru jdou špatnou cestou, měli by jít k uživatelům. 

Přidat komentář