Apple Find My Friends pro iPhone

Iphone find my frendsAsi před rokem jsem psal o zdařilé službě Google Latitude v článku http://ladinek.com/google-latitude-aneb-hlava-v-opratce.Tato služba se stala mezi přáteli velice oblíbenou. Dokonce jsme ji zcela dobrovolně a spontánně začali používat s kolegy. Potenciál aplikace si asi uvědomili i u Apple a pokusili se vyhotovit kopii. Rok se s rokem sešel, já prošel několik mobilních platforem, až jsem skončil na nějaký čas u iOS. A protože nás zaměstnavatel vybavil všechny iP, začali jsme používat Find My Friends... Pojďme se podívat, jak se jim to povedlo obšlehnout!

Stejně jako vše u Applu, má i tato aplikace jinou mentalitu používání, ale na to už si po pár měsících u apple zvykám.

Začněme třeba instalací. Když budete aplikaci hledat na App Store, tak ji nehledejte pod názvem "Hledat Přátele", ale pod názvem Find My Friends. App Store díky ignoraci minoritních jazyků, mezi které čeština bezesporu patří, vám název pod kterým poté aplikaci tak trochu paradoxně vidíte v telefonu, prostě nenajde...

Iphone find my frends loginKliknutím na ikonku spustíte aplikaci. Ale protože by vám telefon mohl někdo ukráct, možná se nedej bože podívat kde chodí nějaký váš kamarád, musíte zadat heslo. A to před každým spuštěním. Neočekávejte však, že si vyplníte vlastní třeba 4 místné heslo. Zadáte hezky 8 místné k apple ID. Což je značně nepraktické. A třeba v autě, než bych se podíval kde kolega je, tak mu raději zavolám. Nechci se zabít kvůli schizofrenickému zabezpečení.

Ale překonáte-li nechuť zadat heslo, spustí se vám appka, která umí určit polohu přesněji než Google Latitude.

Iphone find my frendsDo aplikace se přidávájí kontakty pomocí Apple ID. Máte-li přátele se kterýma chcete sdílet polohu, zadejte jejich ID v záložce žádosti a pošlete request. Stejně tak on musí vám, chcete li se vidět oba... Když oba potvrdíte, můžete sledovat polohu. Jinak se vám v záložce Žádosti objevují dost nečekaně žádosti od ostatních přátel.

Je potřeba si uvědomit, že fynd my friends neukládá vaši polohu neustále. Teda neoficiálně. Ale pouze na vyžádání. Mohla by být proto citlivější k baterii vašeho telefonu. Proto je  také přesnější než latitude. Když spustíte aplikaci, požádá vaše přátele o polohu, která se zjistí v vsetu chvíli velice přesně. Na rozdíl od Latitude, kde se vám poloha ukládá do historie na server. Ale vaši přátelé vidí onu polohu, která je zavislá na tom, jestli jste zaměřeni dle BTS, WiFi nebo GPS. Určování polohy je tedy výhodou a zároveň nevýhodou této aplikace.

Když si po přidání přátel spustíte první záložku, vidíte seznam přátel. Kliknete-li na položku Všichni přátelé, otevře se mapa, kde vidíte všechny vaše přátele jako body.

U každého kontaktu je vidět snímek z telefoního adresáře, čas poslední aktualizace polohy a přibližná vzdálenost.

kontaktmapaKdyž si otevřete kontakt, vidíte fotku, adresu kde se kontakt nachází, náhled mapky, telefoní číslo a email. Což jsou informace trochu k prdu. Dále můžete rovnou tlačítkem poslat kontaktu zprávu (sms nebo email), facetimovat nebo kliknutím na trasa spustit googlemapy s navigováním. Jinak kliknutím na adresu se otevře velká mapa s bodem, kde se uživatel nachází.

 

To je vše, co aplikace umí. Nečekejte webové rozhraní s historií polohy, kterou budete moci použít k psaní docházky, nečekejte webové rozhraní s mapou pro sekretářku, nečekejte možnost ohlašování na poloze ani nic podobného co má Google Latitude. Toto je jen slabý odvar. Ovšem věřím, že to kluci v Apple ještě doobšlehnou a bude to trochu použitelnější. Snad to pak dle zvyku a mentality Apple nezpoplatní...

U mě to tedy zatím na plné čáře vyhrává Latitude!

Závěrem bych chtěl poděkovat kolegům, že mi bez dovolení zapůjčili své avatary Cool k prezentaci aplikace...

Přidat komentář