Proč jsem nebyl volit

Já u prvních volebPoprvé v životě jsem si nechal utéct příležitost, vyjádřit svůj názor ve volbách. Spousta lidí mě má za ignoranta, opak je však pravdou. Svojí volbu nevolit, jsem využil jako jediného možného východiska, jak vyjádřit svojí nespokojenost s naší politikou. Během posledních let jsem nabyl dojmu, že politika, ať už je jakákoliv, levá či pravá, nemá na můj život pražádný kladný vliv. Spíše na opak. Ale kvůli tomu, to až tak není. Stala se mi taková historka. Kámoš povídá, vídíš toho usměvavého pána, co na nás zíral z plagátu? Viděl jsem. To je kokot, který vedl společnost a přivedl ji do krachu. Poté nemohl najít práci, tak se nechal zvolit staroustou... Zas to celé podělal a zadlužil. Když se rozhodoval co dál dělat, politika pro něj byla jasná volba!

Pro další příklad nemusím chodit daleko. Z plagátu na mě zírá osoba, o které vím, že není ani zlá ani zloděj, pouze je neschopná a hloupá. A protože nemohla najít kloudnou práci... ... usmívá se nalepená ze zdi.

Ze dvou lidí o kterých vím něco víc, každá kandidovala za jednu ze stran, které jsem chtěl volit, se vyklubali dva krajně nevhodní. Počítám že ostatní, které neznám, jsou podobní. Koho si vybrat? Abych volil komunisty nebo babiše, to bych musel být kretén. O ČSSD, která nám prosadí dobře fungující stát (zatím nefungují ani jako strana), ani nemluvě.

Hodit to tam za malou stranu, to mi nestojí projet 60Kč za naftu do mého rodiště.

Rozhodl jsem se nevolit menší zlo, rozhodl jsem se nevolit! 

Komentáře

10
Obrázek uživatele TomL

Já nechodím k volbám nikdy, myslím, že to nemá cenu, ať je tam kdo je tam...

Obrázek uživatele Radek

Já osobně jsem byl volit Svobodné, i když to jinak moc nehrotím a o politiku se vůbec nezajímám. Jen mě překvapuje, že jsi hned odsoudil Babiše, co ti na něm vadí? Ty problémy ohledně STB nebo monopolizace, nebo to je něco jiného?

Obrázek uživatele Ládínek

Již jsem vysvětloval v článku níže:

http://ladinek.com/volby-do-polslanecke-snemovny

Hezký den.

Obrázek uživatele Tomáš

Rozhodně jít k volbám nedá člověk hlas straně, která ve volbách vyhraje. I kdyby člověk měl volit nějakou NO name stranu která se tam ani nedostane.

Obrázek uživatele Marek

Vyjádřit nesouhlas, je lepší natržením lístkem než tam vůbec nejít.

Obrázek uživatele Jiří

K volbám jít je občanská povinnost :) to jste si vycinkali v 89tým.

Obrázek uživatele Masážní podložky

No, já jsem taky volit byl. Myslím si, že je lepší volit menší zlo, než nechat působit to ještě větší. Řešením není úplná rezignace, ale naopak větší iniciativa.

Obrázek uživatele Jura

Letos poprvé volit nepůjdu. A lituji toho, že jsem kdy volil. Z menšího zla během krátké doby vládnutí vyroste zlo velké a jsme tam, kde jme být nechtěli. Dokud bude domo-krad politik volen nepřímo přes partaj a neodvolatelný, není šance něco změnit. Možná to funguje aspoň trochu ve Švýcarsku, kde jsou prvky přímé demokracie.  V bananistánu ne.

Obrázek uživatele Zumbar

Řeknu to asi tahle byl jsem v Českých Budějovicích na dovolený a volební průkaz jsem si nevzal, proto toto volební období nebudu nadávat na politiku! 

Obrázek uživatele Pelíšky

Já jsem volit byl a opět se nic nikam nepohlo. Příštu nejdu!

Přidat komentář