Volby do poslanecké sněmovny

Blíží se nám volby. Zase. Volby do poslanecké sněmovny 2013. 25. nebo 26. října je vaší povinností udělat si několik hodin čas, někdo možná jet i stovky kilometrů a vhodit lístek do urny ve vašem obvodu. A vybrat si reprezentanta, který bude rozhodovat o zákonech a vývoji vašeho-našeho státu, tak jak by jste to dělal vy. Po volbách, až se opět ukáže, kdo si kolik nakradl, kdo byl v STB, kdo komu co dohodil a kdo se nechal kým ovlivnit. Budou všichni říkat, no co, vždyť jsme si je zvolili... A proč jsme si je zvolili? Protože musíme jít a volit nejmenší zlo. Teda alespoň tak to všichni tvrdí...

Ale víte co? Jedno stré moudré české přísloví tvrdí, že musíme pouze umřít. Já letos poprvé uvažuji, že nepůjdu k volbám.

Proč?

Domnívám se, že můj život, současný ani budoucí, neovlivní k lepšímu žádná z nabízených politických stran. Proto je zcela volné, která ze stran to vyhraje. Je veselé jak nyní levice dělá jak nepříčetná, kope kolem sebe, jak to pravice sere. Myslím, že nyní vyhraje levice a vzpomeňme si za dva roky, bude kopat pravice. Tedy žádná změna.

Ani se neprocházím volební programy. Strany tam stejně píší sračky, které poté ignorují. Tedy není to parametr, podle kterého by jste se měli rozhodovat. A ani já. Sice je možnost využít volebnikalkulacka.cz Ale já na to kašlu...

Již dlouho jsem chtěl napsat článek, ve kterém bych chtěl sepisovat svoje nápady, co bych prosazoval já jako politik. Vždy jsem se na to vyprdl, protože je to zahozený čas. Nyní bych chtěl shrnout pár myšlenek, na které si vzpomenu.

 • Státní zakázky mohou dostat pouze České firmy.
 • Státní zakázky mohou dostat firmy zaměstnávající výhradně občany s trvalým pobytem v ČR.
 • Státní zakázky nelze prodražovat o více náklady a navyšovat cenu o proti ceně vysoutěžené.
 • Při výběrovém řízení škrtat nejvyšší a nejnižžší cenovou nabídku protože jsou podezřelé.
 • První tři dny nemocenské placené, ale pouze jednou za pololetí.
 • Manažeři stáních podniků klasické odstupné jako zaměstnanci.
 • Přispěvek na bydlení vyplácen pouze na pronájem s roční smlouvou, a na ubytovací zařízení certifikované státem, vyplácet ho přímo pronajímateli.
 • Zachovat Skartu, dokonce jí nařídit ale upravit platební podmínky. Např. aby se nestalo, že sociálně slabej šel a koupil si chlast a cigára. Přiřadil bych lidi do skupin, dle rizikovosti. Aby se nestalo že např. matka na mateřské nemůže z skarty zaplatit nákup na rodinnou oslavu, či udělat převod, ale člověk jenž je skutečá socka a alkoholik tyto peníze použít nemůže na svoje závislosti.
 • Zavedl bych registr zastaváren. Zastavárny by měly povinnost zadávat předměty, SN, Imei, kdo je donesl a fotodokumentaci (nejen předmětu ale i člověka) do registru, aby mohla policie lépe kontorlovat kradené předměty.
 • Stejně tak kovošroty.
 • Postižitelnost úředníka, jenž rozhodl chybně a stát to stojí peníze (posuzovat jako že byl ulacen)
 • Každý úřad by měl mít vytvořeno svoje API, aby se s ním dalo komunikovat elektronicky. Samotné rozhraní bych nedělal, věřím že by se toho chytl soukromý subjekt sám, což by mohlo vést například k obslužným kioskům.
 • Předchozí bod by měl doufám za následek snížení počtu zaměstnanců úřadu.
 • Dále bych uzákonil povinnost pro každého, kdo má datovou schránku - zaměstnavatelé mít firemní webovou prezentaci se základní informací o firmě.
 • A na povinném webu by musela být položka kariéra, která by se musela povinně aktualizovat každé 3 měsíce, i v případě že by nebylo nové místo. A firma by nemohla přijmout nového zaměstnance bez toho, že by bylo místo vyhlášeno na webu. A tato stránka by musela podporovat RSS.
 •  
 • ...

Jistě mě za chvíli napadne něco dalšího. Ale to je jedno. Důležité je, že nápady vymyslet jdou, ale stát to nedělá. Třeba zbastlené skarty. Tak dobrý nápad, a tak ho dojebat. Neuvěřitelné...

Komentáře

6
Obrázek uživatele Martin

S většinou u vás souhlasím, mě se zatím nejvíce libí Hnutí Ano. 

Obrázek uživatele Ládínek

Bohužel za hnutím ANO stojí pan Babiš, kterého uznávám jako podnikatele, né ovšem jako politika. Tvrdí jak se snaží dělat "pro lidi", dát jim práci atd.. Ovšem vím od známého, co se děje v kosteleckých uzeninách. A nedělá to pro lidi. A když své zásady-myšlénky neuhlídá a nedodržuje ve svém podniku, tak jak chce motivovat ostatní? Proč bych si měl myslet, že bude jinak řídit stát?

Obrázek uživatele Martin

Myslím, že pan Babiš nemá šanci uhlídat co se děje v některých jeho firmách. Jelikož těch firem má stovky. Je pravda že zvolil do managementu nevhodné lidi kteří neumějí řídit tento podnik.

Obrázek uživatele Franta

Babiš je úspěšný v podnikání a myslím, že by to dokázal i v politice, ono kolik současných politiků jsou úspěšní lidé z podnikání ? :)

Obrázek uživatele John

Jen aby to u Babiše nebylo: Kdo má moc, chce více...

Obrázek uživatele sms pujcka

Dopadlo to špatně :(

Přidat komentář