Kronika Václava Příplaty úvod

Kronika Perky u ČastrovaPřed časem se mi dostala do ruky velmi zajímavá kniha. Není to ani tak kniha jako kronika. Bohužel člověk s odstupem  času od člověka, který kroniku píše chápe jeho texty jako knihu. Vždy je zajímavé probírat se cízí hlavou. Hlavou vepsanou na papír. O to je to zajímavější, když je ta hlava z minulosti. Protože si myslím že když už se p. Příplata kdysi s tímto psal - měli by lidé mít právo jeho texty poznat. Myslím že to pro mě i pro Vás bude poučné. Doufám že to všem něco málo přinese.

Kniha se ke mě dostala čirou náhodou - od mého kolegy z práce. Postupem času se nám snad podaří dát do kupy nějaký článek plný konkrétních informací o člověku jehož texty Vám budu předkládat.

Vzhledem k hektické době mějte prosím trpělivost s rychlostí zveřejňování textů.

Doufám že to bude přínosem a ne pouze ztraceným časem.

Závěrem tedy děkuji Honzovi K. za kroniku a možnost dílo zveřejňovat. Také děkuji mojí přítelkyni Editě S. že to za mě přepisuje Smile

Nyní se můžetet níže podívat na ukázky začátku kroniky nebo rovnou pokračovat na první část.

Občas Vás možná zděsí slovosled či zvláštní volba slov. Není to způsobeno tím že nejsem dobrýj v češtině. Texty jsme nechávali tak jak jsou v originále. Jak to Příplata zapsal, tak to přítelkyně opsala a já zveřejnil. Proto se to občas zvláštně - až špatně - čte.

 

jak se píše kronika

kronika úvod

kronika úvod

Přidat komentář