USB port hack LG 37LH3000

LG 37 LH 3000Pořídili jsme si novou televizi LG LH3000 která se dala nyní koupit za luxusní cenu 10 790kč. A protože jsem ji měl již dávno vyhlídlou ale za jinou cenu, neudržel jsem se a musel ji koupit. Dnes když jsem v autodílně čekal než mi zavařej výfuk, narazil jsem na internetu při googlení televizoru na zajímavou věc. Včera když jsem televizor vybaloval jsem si všiml že na zadní straně je USB port pro servisní účely. Hned mě napadlo tisíc způsobů na co by se dal využít, ale skutečné možné využití předčilo mé očekávání asi o 1200 až 1500%! USB port může sloužit ke čtení flash zařízení, externích hdd a pod... Chcete-li si zvýšit Money mouthhodnotu a funkčnost vaší nové LG TV, čtěte dále...

menu 37LH3000Chcete-li mít na svém televizoru LG takovéto hezké menu jako je v levo na obrázku, jste zde dobře. ALE ovšem nezapomeňte. Veškeré softwarové úpravy můžou poškodit Váš televizor nenávratným způsobem a ještě vás může připravit o záruku, neboť porušíze záruční podmínky které jste jistě nečetli Cool Veškeré informace čerpám z webu http://lgusb.wikispaces.com/. Firmware stahujte z http://lgusb.wikispaces.com/Firmware+Updates. Dle tohoto webu za vše nesete sami vlastní odpovědnost. Můj návod je v podstatě přepisem originálu.

Tak a jdeme na to. Nejprve zapnětě svoji televizi a pak:

  1. verze fw lgV menu si najděte položku diagnostics a zkontrolujte verzi vašeho FW. Pro úpravu potřebujete verzi FW 3.15 Například já měl v televizi defaultní FW 3.40 což je nežádoucí a opravdu, opravdu musíte downgradovat než se do toho pustíte. V originále píšou že jakákoliv chyba vede k tomu že ze své TV uděláte cihlu. (to znamená velkou, černou a hlavně nefunkční cihlu) tedy bacha na to. Když budete doržovat postup tak k ničemu nemůže dojít Wink Víte-li jakou verzi fw máte a je to verze  jiná než-li 3.15 pokračujte bodem 2. Máte li verzi 3.15 můžete rovnou přeskočit na bod 3.
  2. postup upgrade FW LG LH3000Downgrade. Z webu http://dl.dropbox.com/u/4639/V3.15.00_EU_ALL_0.1.50.97_flash.epk si stáhněte tento FW. Na vaši flashce si vytvořte asdresář LG_DTV do kterého nakopírujete stažený fw. Může se stáhnout špatně. V tom případě ho stáhněte znovu. Poté vložte flash do USB poru vzadu v televizi. A v MENU nastavení stiskněte 7krát tlačítko FAV na ovladači. Poté Vám vyskočí dialogové okno které se ptá zda-li chcete instalovat nalezený FW. Dáte že jo. Poté vám proběhne na obrazovce postup upgrade. V žádném případě neodpojujte v průběhu upgrade televizi od elektriky ani ji jinak nevypínejte!
  3. LG passPoté se televizor restartuje. Zkontrolujte si verzi FW jako v bodě 1. Měla by tam být verze FW 3.15 a to je dobře. Nyní zmáčkněte na televizi a zároveň na ovladači tlačítko OK. Vyskočí vám dotaz na heslo. Zadáte zde "0000".
  4. polozka menu 2 option 3Na obrazovce se vám objeví  menu ve kterém vyberete položku 2. Tool Option3. Na oficiálním webu doporučují ani nechodit nikam jinam. Protože jakmile uvidíte co všechno se tam dá nastavit, bude vás lákat experimentovat nastavovat různé jiné věci a to je prý nejrychlejší cesta jak si udělat cihlu. A to nechceme, proto zvolte option 3.
  5. nastaveníV další položce nastavte pouze EMF (JPEG,MP3) na 1 a Divx to HD. Nenastavujte nic jiného! Nic jiného nepotřebujete! Když toto potvrdíte, můžete se podívatt do menu. Hacking vašeho televizoru je hotov!

 

 

Pokud vaše menu na obrazove vypadá jako moje v úvodu máte vyhráno. Já si ještě pro jistotu upgradoval na původní verzi 3.40. Ale můžete si klidně nechat verzi 3.15. Bezproblémů šlape! A navíc při dalším upgradu se potenciálně zvyšuje šance že to poděláte a budete mít cihlu Smile A to jistě nechcete, proto to nechám na vás. Jinak v žádném případě neupgradujte na verzi 3.63!!!

Menu po připojení flashky

Po připojení flashky Vám na obrazovce vyskočí tato nabídka. Můžete si vybrat jestli chcete prohlížet fotografie, přehrávat hudbu nebo si spustit film. Film můžete mít normálně divx s titulkama. České znaky a všechno funguje v pohodě. Byl jsem z toho úplně unesen. Fakt luxus!!

1

2

 

podporované

 

Komentáře

104
Obrázek uživatele Spucak

Zdravíčko, snažím se o instalaci FW 3.15.00 na televizi 37lg3000, he to stále vůbec možné?

Nějáké FW jsem našel, ale TV ho na flashce nedetekuje, (po stisknutí 7x "7")

Dělám něco špatně? mohl bych požádat o nějáký funkční FW? 

Děkuji

Obrázek uživatele Ládínek

Dobrý den, kuvedenému tématu už si nic nepamatuji, ale porjděte si komentáře pod článkem. Možná pomůže: http://ladinek.com/comment/3153#comment-3153

 

na uložtu také něco:

https://uloz.to/hledej?q=V3.15.00_EU_ALL_0.1.50.97_flash.epk&related=1

Ale bez záruky...

Obrázek uživatele Tom

Dobrý den, 

Našel jsem ve sklepě starou LG 32 3000 a také bych rád sehnala verzi softwaru pro možnost odemknout USB servisní port....nemáte ho ještě někde ?

 

S pozdravem

Tomáš 

Obrázek uživatele PM

Dobrý den Tomáši,

Mám odbodbný problém a našel jsem nejnovější firmware na oficiálních stránkách LG. Zkouste se kouknout, :)

Stránky

Přidat komentář