První pomoc

Čas od času mám v noci sen, zdá se mi, že potřebuju zavolat záchranku, policii, hasiče. Mám vybitej mobil, nebo si nevzpomínám na číslo a v seznamu ho nemůžu najít, nebo nemám signál a nejde mi to vytočit. Člověk se o to zoufále stále snaží a nic... Pak se vzbudím a s klidem, který se rozlije tělem si říkám, byl to sen, to byla blbost. Včera jedu autem od kanclu na servis. Náhle vidím auto - felicii, ze šikma zastavené o obrubník. Z pod kapoty se valý šedý dým.

Okamžitě mě napadá, nemám hasičák. Už tisíckrát jsem si říkal, musím si ho koupit, ale pořád je mi líto peněz... Zastavuji kousek od hořícího auta, beru do ruky alespoň petlahev s vodou, běžím k autu. Sleduji situaci z blízka, přibíhá i někdo jiný, otvíráme kapotu  - auto jenom vaří. Koukáme na pána za volantem, sedí divně kouká, nohu na plynu a tůruje motor. Okamžitě běžím zpět do auta a beru mobil, ten druhý člověk sundavá nohu z plynu a chcípne klíček. Volám na pohotovost. Znovu nepříjemný pocit, jako u hasičáku. Vzpomínám si na ty sny. S jistotou mačkám 155. Telefon zvoní. Oddech, sen se nekoná. Dobrý den, a představil jsem se, jsem v Jihlavě u penymarketu, je tu lehce nabourané auto, za volantem pán který zkolaboval. A kde jste? Ptá se mě operátorka. V Jihlavě u penymarketu, opakuji. No a kde to tam je? Opakuje dotaz operátorka. Na trolejbusové zastávce, myslel jsem že ví kde to je. Jak se to tam jmenuje? Otravuje opět. Sice bydlím párset metrů, ale nevím. Nevím říkám, máte to sem 500 metrů od pohotovosti, co chcete vědět??? Mám trochu vztek, chci chvátat a ona zdržuje. Nechala být polohu a začala zjišťovat, co je s pánem. Sedí za volantem říkám a nereaguje. Je při vědomí? Ano. Co ho bolí? Jak to mám vědět? říkám si. Nevím co ho bolí. Tak se ho zeptejte. Nereaguje, sedí a kouká říkám. I tak to zkouším a pána co přiběhl a je u něj dotazuji co mu je? Kroutí halvou že neví. Nevím, říkám zas do telefonu. Opět operátorka opakuje dotaz co mu jako je. Všímám si důchodkyně, asi chotě pána, říká asi infakt, podivně klidně stojí opodál. Tak je to jasné, říkám si, pán má špatné srdce. Do telefonu říkám infarkt! A mám pocit vítězství! Paní v telefonu se díví, jak umím poznat infarkt a stále chce vědět kde ho bolí. Už jsem opravdu nasraný, ačkoliv to vše trvá několik sekund, tak zdržuje, kráva. Říkám, že nevím co pomě chce a myslím, možná i říkám něco o prdeli. Posílám sanitku - říká. Pokládám telefon dost vztekle.

Už jsem je zavolal, říkám. Budou tu hned. Někdo mezi tím začíná řídit provoz. Tlačí se tam trolejbus a padají mu troleje. Tak za půl minuty slyším sanitku. Houká. Osvobozující zvuk. Jede z druhé strany. Dívím se tomu. Nezastavuje. V tom mi dochází že nejede pro pána. Kurva. Další dlouhé sekundy. Pořád ticho. Pán dýchá, tupě zírá, nehovoří, občas maličko pootočí hlvu. kdyby měl infarkt dýchal by? Asi ne přemýšlím, co se to kurva děje? Kolem se vytvořil hlouček zvědavců. Stojí ve vzdálenosti, jako by jsme měli ebolu, slyšeli na nově že řádí v africe. Někdo si nás fotografuje. Náhle slyším z dálky sanitku. Vše ze mě padá, nyní už to není na mou zodpovědnost. Jdu k důchodkyni. Stále stojí opodál, má u sebe dva vnoučky. Ptám se jí, jestli má komu zavolat. Říká že mladí jsou v práci, tak může zavolat leda sousedovi a volá mu. Dívím se tomu, že nehce otravovat mladé v práci, když měla autonehodu, možná jí umírá manžel a musí se přitom starat o dva vnuky. Jejich děti. Prvně si myslím že je kráva, až déle mi došlo že byla možná v šoku.

Přijíždí sanitka, uhýbám autem a vracím se tam. Lékaři s klidem a profesionálně analyzují situaci, berou krev z prstu, vyndavají věci z kapes, mobil, peněženku, kartičku pojištění, sundavají hodinky. Už mají výsledky. Pán má nízký cukr. Hypoglykemie. Už mu bylo špatně v noci, málo snídal, říká důchodkyně. Přijel soused, odvádí děti do passatu. Ještě chvíli koukám a jedu pryč. Vše si přehrávám v hlavě.

  • Stále nemám hasičák. Kvůli pár stokorunám se může stát neštěstí.
  • Jak dlouho trvá uvařit felicii tisknutím plynu na volnoběh? Za tu dobu nikdo kolem nepřišel pomoci. Na zastávce trolejbusu plné lidí!!! Solidární jsou řidiči, ti co pomáhali zastavili autem.
  • Zlepšil bych svůj telefonát ale taky bych zlepšil instrukce operátorky, řekl bych že jí to fakt nešlo.
  • Projevy hypoglykemie teoreticky znám, proč mě to nenapadlo?
  • Kdyby mě to napadlo, co bych mu dal?
  • Kdyby pán nedýchal, tak jak by jsme ho dostali z auta? Byl takový ovar? Uměl bych resuscitovat?
  • Kdyby to hořelo, jak by jsme ho vyndali?
  • Nezamknul jsem si auto po dobu řešení, jsem rád že mě nikdo ze zastávky neokradl.
  • ...

Vlastně, nic se nestalo, ale člověka to nutí se zamýšlet... Příště to můžu být já nebo ty...

Sepsané je to podle paměti, sice to bylo včera, ale vlivem stresu jsem nezvládl odhadnout časy a dialogy nemusí mít úplně totžné znění...

Komentáře

6
Obrázek uživatele Pinďas

No vidíš, ty si stěžuješ na operátorku, a když dotáhli v sobotu mariho do brodu že nemůže dejchat, tak nad nim stál doktor a řekl že nebude nic dělat dokud neseženou jeho kartičku..... tak na co je potom zákon o první pomoci??

Obrázek uživatele Ládínek

Co se mu stalo? Proto nosím kartičku vždy při sobě. Být to v americe, tak by ho ostraha nemocnice posadila do taxi, ten by ho vykopl ze dveří před jinou nemocnicí :)

Obrázek uživatele Šáňa

Zajímavý sen, jednou se mi zdál podobný a ve chvíli eskalace spadl do spánkové paralýzi, slyšel si někdy o tomto fenoménu? Zajímavé téma na článek :)

Obrázek uživatele Ijacek.007

Je zvlaštní kolik detailu si člověk uvědomí až je pozdě nebo až celá situace skončí. Taky jsem již několikrát přemýšlel nad hadičákem a doteď jej nemám. Dočetl jsem tvé slova až dokonce temněř najednou. Zvlaštní je že babička měla telefon děti ale sanitku a pomoc si volal ty. Musela byt v šoku.

Obrázek uživatele Michael Masoutek

Velice zajímavé, to fungování lidského mozku. Těžko vymyslet vzorec podle kterých se sny řídí. Studiem snů se zabírám už dlouho, ovšem tohle téma je natolik vzdálené naším možnostem že naše generace nějaké dešifrování zdaleka nezažije.

Obrázek uživatele HYst

ochain départ, et nous véc?mes, canada goose jackets on sale durant Canada Goose Online Store ces goedkope nike air max préparatifs, moncler jacket sale dans une Hyperdunk 2014 sorte de fièvre Nike joggesko enthousiaste. Discount TOMS En Chaussure Nike Air Max Pas Cher dépit des Ugg boots Sale dangers Nike Air Shoes que prada outlet nous allions courir, cette mission ジョーダン スニーカー nous North Face Outlet apparaissait zapatillas running un peu Cheap Nike Air Huarache comme un voyage ugg store de noces. Nous en Moncler Outlet Store oubliions presque Louboutin Wedding Shoes l’échéance Yeezy Shoes Discount Marketplace fatale. Il en fut question uniquement pour fixer notre départ vans shoe store au lendemain de l’arrivée du troisième nike shoes projectile martien, nike airSac a main michael kors nous aurions pu être Discount Ray Ban Sunglasses prêts plus t?t, new pandora charms mais un Nike Air Women sentiment Cheap Toms Shoes Outlet obscur et mal déterminé nous poussait Nike Polo Sale à Official NHL Jerseys être Adidas NMD For Sale chez nous aux nike air jordan pas cher Saintes-Maries, ces jours-là, – puis nous Chaussure Nike Pas Cher évitames Ugg Pas Cher En France ce cheap nike air max sujet. Botram et newest lebron shoes Wronsky, sachant Adidas Neo Discount Sale l’inanité des conjectures et Cheap Air Max des Cheap Toms Outlet Store hypothèses, parlaient Original Ugg Boots uniquement du futur Institut, des personnages qu’il Pandora Official Website convenait surtout d’y New Air Max 2017 attirer, et des autres Mens Nike Air Max détails Michael Kors Clearance de ma Cheap Louboutin Heels mission.

 

Par Nike Air Jordan 11 acquit de conscience, le courant converse store des Alternateurs-équatoriaux Negozi Pandora fut Nike Air Max Goedkoop employé encore Nike Store à nike sb stefan janoski tenter la Doudoune Moncler Pas Cher man?uvre de déviation. Mais Boty Nike Air l’un Nike Online Store après l’autre, toms sale aux canada goose jacket outlet dates mémorables Hugo Boss Sale des 28, 29 et fitflops sale uk 30 Pandora Outlet septembre, les Air Max Femme trois Air Nike obus, sans dévier, Scarpe Air Max crevèrent comme une Cheap Michael Kors Handbags toile d’araignée le réseau protecteur TOMS SHOES OUTLET des ondes. Il ne s’agissait plus de Nike Shoes Online torpilles dirigeables ; Air Max Sneakers il s’agissait d’obus à trajectoire purement Nike Air 90 balistique, d’obus ? de Pandora Store rupture ? qui tombèrent new jordan releases l’un après Hogan Outlet l’autre Cheap Michael Kors dans une de ces Nike Factory Store régions où l’activité volcanique Kobe Shoes Nike dénote une Nike Roshe Run résistance minima de la cro?te terrestre.

Arrivant Pandora Store Sale à Nike Soccer Cleats Boots une zapatilla adidas vitesse de nike sportschuhe 30 Michael Kors Handbags Discount kilomètres dans la dernière Ray Ban Sunglasses Online seconde, Adidas Superstar Sale Online ces bolides – nike tn pas cher chargés de quels ugg factory outlet formidables picrates Nike Shox Cheap ! – firent chaussure basket homme brèche dans adidas store la pellicule solide Boost Yeezy Sale On Line qui nous sépare de Cheap Air Max Trainers la Nike Air Damen masse ignée emplissant tout l’intérieur Portafoglio michael kors de Yeezy Black notre Cheap Nike Free Run globe, nike air max running shoes et trois volcans nouveaux Pandora Style Beads s’ouvrirent Jordan Shoes Air – le premier un womens nike air max peu au Cheap True Religion Jeans sud Yeezy Men du 23 IS BACK Store Fousi-Yama japonais, le Toms Factory Outlet second à ugg clearance mi-flanc du Popocatepelt dans longchamp bags on sale la Jordan Sneakers For Sale Cordillère scarpe nike du Mexique, Pandora Store le nfl store troisième Adidas Shoes Discount Marketplace dans l’ancienne Solfatare de Pouzzoles, Air Jordan Retro Sale à l’ouest de Cheap Michael Kors Tote Bag Naples, – livrant モンクレール レディース passage au feu Nike Pas Cher Femme central.

La fameuse cheap uggs explosion du Krakatoa qui, le 26 ao?t adidas schoenen 1883, ravagea sur plus de 1.000 pandora jewelry store kilomètres Uggs Pas Cher Soldes carrés Nike Tn Requin Pas Cher l’archipel Nike Shox discount Sale de la Jordan Schoenen Sonde, écrasant, Air Max Kopen br?lant, noyant, sous botas de futbol les chutes de christian louboutin outlet pierres, new yeezy shoes les torrents de lave cheap uggs for women et Descuentos Nike les Moncler Outlet Online raz-de-marée 3 Chaussure Air Max ou suivre un envoi 400.000 air force one pas cher victimes, avait Nike Air Pas Cher déjà fait entrevoir Nike Free Run 5.0 Womens le caractère spécialement dévastateur des phénomènes Ugg Outlet Online Store éruptifs Nike Outlet dus à l’ouverture d’un cratère Doudoune Moncler Site Officiel par trouée violente et non par chaussure Nike homme le jeu normal des forces plutoniennes.

La UGG BOOTS FOR WOMEN Terre eut Christian Louboutin Heels cette retro jordans for cheap fois trois Krakatoas. Les détonations de Discount Air Max leurs ? forages ? successifs chaussures nike pas cher nous parvinrent : les nike schuhe günstig deux premières sous Michael Kors forme New Nike Shoes de sourds Nike Air Max Sale tonnerres, Jordan Shoes For Cheap lointains mais Air max dam nets Michael Kors Outlet et Uggs For Cheap puissants nike jordan shoes comme ADIDAS NMD SALE ON LINE des Zapatillas Air Max coups de grosse caisse, Jordan Store la coach factory outlet online dernière, Nike Air Max Cheap redondante et prolongée, accompagnée d’une secousse sensible et donnant bien l’impression tragique d’un écroulement cataclysmal tout nike sneakers proche. Puis, quelques heures après, le raz-de-marée, Zapatillas Nike Air Max Baratas la Nike Shoes Sale Store barre Adidas Originals Stan Smith écumante de 4 ou Ugg Pas Cher Femme 5 TOMS OUTLET mètres de hauteur Canada goose dam qui sembla Nike Roshe Run Sale jeter la Canada Goose Outlet mer entière Discount Christian Louboutin Shoes à l’assaut Cheap Retro Jordans For Sale de nos dunes. Plusieurs Adidas Soccer Cleats Cheap maisons Bottes Ugg Femme Pas Cher du village Vans Black Sneakers s’écroulèrent, Doudoune Moncler Femme Pas Cher et la Camargue fut Adidas Yeezy Boost 350 For Sale à Nike Zapatos perte de Nike Shoes Discount Marketplace vue balayée TOMS For Sale par Nike Huarache Womens Cheap l’inondation qui nous Nike Air Sneakers bloqua Timberland Outlet jusqu’au reebok running shoes lendemain dans Official Toms Shoes Outlet les batiments de la T.S.F. nike mercurial soccer cleats Le Air max levně rotatif destiné à notre voyage fut Soccer Boots Outlet nike submergé pandora outlet store dans Adidas Superstar son Moncler Jackets Discount Marketplace hangar, et pandora beads ses réparations Air Max 90 nous firent Adidas Originals Superstar retarder Abercrombie and fitch store notre départ de deux louboutin heels jours.

La grande perturbation Stone Island Outlet météorologique nous atteignit dans Christian Louboutin Shoes Outlet l’intervalle, toms shoes outlet née Adidas Yeezy Cheap alentour de ces Coach Bags On Sale soupapes géantes lachant à Canada Goose Womens Coats jet continu les Boutique Ugg vapeurs et les gaz Yeezy Boost Sale Online souterrains Air Max Pas Cher comprimés à des milliers Toms Outlet Online d’atmosphères. Six jours durant, une adidas outlet tempête zapatos de futbol nike furieuse, huarache sneakersbillige nike sko de mistral Nike Air Huarache For Sale au hogan scontate ras du sol, du sud-est dans Adidas Originals Sale les zapatillas nike baratas hauteurs – günstige nike schuhe nous Soccer Boots Outlet nike empêcha Ray Ban Sunglasses Cheap de quitter les Saintes, où parvenaient Cheap True Religion Jeans les premières Billige Nike Sko nouvelles Cheap Real Jordans du Cheap Nike Huarache désastre. Encore confuses Moncler Sale et Canada Goose Outlet sommaires po

Scarpe Nike Scontate

Přidat komentář