Nanostation2 a port forwarding

nanostaion forward nastaveníDnes jsem potřeboval na jedné anténě nanostation 2 zapnout a nastavit forward (přeposílání) portu. Připojím se k anténě, hledám koukám. Funkce nikde. Chvíli se rozčiluji a pak začnu myslet Wink Alespoň tolik kolik se v toliko době večerní dá... Říkám si vždyť vím že to tam bylo? Sice jsem to zatím nikde nemusel použít ale určitě to tam bylo! ...

Kontroluju si to na jiné anténě a taky že ano. Na té to je. Vždy jsem si myslel že Ubiquiti častým updatem FW pro svoje zařízení pouze vylepšují funkcionalitu. Ne že ji rozšiřují. No co hlavně že to půjde. Již v minulosti jsem si otestoval že není problém na zařízeních nanostation za provozu updatovat FW, menší nebezpečí hrozí ale to je riziko povolání. koukám tedy jakou verzi mám.

Current Firmware Version:      
NS2.ar2316.v2.2.1.2476.080208.1627

Provedu tedy update na FW který je dnes 8.2.2011

Uploaded Firmware Version:
NS2.ar2316.v3.6.4703.101129.1107

Update proběhl dle očekávání v pořádku. funkcionalita se projevila hned po restartu. Tedy je vyhráno.

Co nám z toho vyplývá? Upgrade je u tohoto druhu zařízení základ. Jsou chvíle kdy je lepší upgrade nedělat. To ale člověk zjistí stejně až když je pozdě. Proto s chutí do toho a půl je hotovo.

Proč ty vole píšeš tak jednoduchej návod? Surprised  Když jsem si dal forward do googlu nenašlo mi to nic podstatného co by mi odpovědělo jestli update FW pomůže. Nemyslím si že to ví každý. Tedy nyní jsem tuto informaci sdělil světu. Snad to jednoho dne někomu trošku pomůže.

před upgradem

 

po upgradu

Komentáře

1
Obrázek uživatele Petr

Pomohlo, díky za tip

Přidat komentář