Klid a mír všem.

Máte rádi vánoční svátky? Ano? To se máte. Já ne. Nemůžu je vystát. Proč je vůbec slavíte? Když jsem se zeptal několika známejch, jestli se cítí být křesťanem, dostalo se mi odpovědi že ne. Ano mám většinu lidí kolem sebe neznabohy. I já jsem. Ale všichni slavíme křesťanský svátek, vycházející z pohanskýho svátku a trpíme, pro nedostatek fantazie místních obchodů, neustálým natřásáním pupku satana klauze, šlapem do bobků sobů a na konec nám odporný skřet vykrade kufr auta plný hraček...

 

Ale teď vážně. O co jde. Vánoce jsou svátky klidu a míru. Jsou už zítra. Já se zapojil do stáda tupých hovad a píšu článek ve frontě na myčku u benzinky. Co se to z vánoc stalo? Všichni musí chodit v červené čapce, popřípadě nosit potupné parohy. Lidé jsou nuceni kupovat dárky na které nemají, motivuje je k tomu milý pán v roláku z televize, co jim slibuje, co deset minut, že to mohou splácet až za dva měsíce. Vždyť rodina je to nejdůležitější.

Klid taky není, polovina lidí se na všechno vysere, nakupuje, řeší problémy těsně před svátky, když by ostatní chtěli být doma. Jenže oni doma být nemohou, protože tupá sobecká hovada chtějí jít nakupovat, když jim zavřeli kolbenku (nebo oni zavřeli kolbenku) o den dříve.

Mimochodem během chvilky nepozornosti mě někdo, při tom všem klidu a míru před vánoci, právě předjel ve frontě u tý debilní benziny. A i lidi za mnou. Šťastné a veselé...

No a když jsme utratili všechny peníze, kdo neutratil, ať se stydí, až se ho budou druhého ledna do omrzení ostatní ptát co dostal a daroval, přichází silvestr. Konec roku. Všichni se ho bojí. Jak jinak si vysvětlit rychlé nákupy, objednávky do firem (s datem dodání do 31.12.) kde je jenom vrátný, chuť mít všechno opravené a instalované, i když už zakázky nikdo neřeší... Ať se ti kreténi během svátků pomějou, že? Blíží se konec světa, je potřeba do 31. všechno vyřešit, stihnout.

Pak jdete po ulici a nasraným pohledem vidíte nasrané až zoufalé tváře ostatních v tomhle obřím kole klidu a míru. Hlavně že se máme rádi.

Chce se mi z toho blejt. Z vás. Možná i z vás kteří to čtete. Šáhněte si všichni do svědomí. Jste stejní. Protože kdo není, ten je divnej!

V lednu se všichni potkáme, tlustý z přehršle slevněnejch nezdravejch hnusů, voči vykoukaný od televize, halvy bolavý od hádek a pojede se dál! Přežít velikonoce, platit splátky a šetřit na další klid a mír koncem roku. K nezaplacení ne?

Tak už sakra přestaňte magořit a děte domů.

Komentáře

2
Obrázek uživatele Brady

Ta benzínka u který jsi stál byla Shellka? Taky jsem si chtěl umýt auto když jsou ty Vánoce, koupil sem si ticket, objel benzínku k myčce a tam fronta až do míst kam ani slunce nesvítí. Ještě že platnost ticketu je 7 dnů, na Vánoce auto čistý bejt nemusí. =)

Brady
Obrázek uživatele Ládínek

Jo jo, shellka. Ale kdo by tam jezdil znova... Fakt mě dostal ten typan co se tam narval. Ale jdi se hádat. Ještě bych někomu zlomil nos skoro na vánoce, či hůř, on mě. No má to cenu?

Ale dostal jsem hnusnou červenou flašku na pití k myčce. Tak aspoň něco.

Přidat komentář