Jak jsem upgradoval na iOS 6 s Jailbreake

ios 6Včera vyšla nová verze iOS. Již několik dní předem jsem přemýšlel, jestli budu dělat upgrade. Nakonec zvědavost zvítězila. Hned ráno, když jsem zjistil, že je upgrade dostupný, jal jsem se dělat přípravy. Protož jsem měl jailbreake, trošku, teda trošku víc jsem se obával... Ale na konec se zadařilo. Jak jsem postupoval? Jaké mám z nového systému postřehy?

Vše jsem se rozhodl provést v iTunes. proto jsem si ho také zaktualizoval. Nštvalo mě vynucení restartu. Ale na druhou stranu, iTunes mi po restartu vrátil místo na HDD jenž mi vzal v posledním článku Cool Když bylo aktualizováno a restartováno, mohl jsem aktualizovat telefon.

Připojil jsem ho k itunes a udělal zálohu. (ještě že tak)

Poté jsem dal aktualizovat telefon. Aktualizace se stáhla (necelých 700MB) a začala se tlačit do telefonu.

Když to proběhlo, zdálo se že bude vše OK. Najednou iTunes vyhodilo chybu. Nenapsal jsem si ji. Ale na telefonu zůstaly ikonky kabelu a itunes. Problém s obnovou dat.

No nic, dal jsem obnovit zálohu ručně, tu co jsem si prosíravě udělal.

Na štěstí se obnovila v pohodě...

Pak už vše chodilo.

Z nového systému nejsem nadšen. Naříklad kvalitní googlemapu nahradili nepoužitelnou mapou na kterou jste zvyklí z autonavigace... Nebudete se moci nechat navigovat k firmě, žádnou tam nenajdete...

Ale na druhou stranu, konečně se jim povedlo ze symbianu obšlehnout odmítání hovoru. Vcelku užitečná funkce. A ještě pár let a z iOS i něco bude.

Závěrem: iOS6 jsem obětoval jailbreake. Tím jsem telefon ochudil o spousty doplňků na které jsem si neuvěřitelně rychle zvykl... Znova bych takovou blbost neudělal!

 

Přehlednost appstore dostala totálně na prdel. Jelikož i před tím se v tom hledalo naprosto stupidně, nyní jak to předělali, už se v tom nedá hledat vůbec...

ios6 appstore


 

Doufal jsem že s Gottwaldovem je to legrace. Opak je pravdou. Je vidět jak máte aktuální mapové podklady ve svém telefonu Cry

ios6 Gottwaldov


 

Konečně přidali druhou funkci fotoaparátu. A to panorama.

panorama iphone

ios6 panorama


 

Ale co se jim skutečně povedlo, je navigace během používání telefonu. Tohle je fakt vyvedená integrace!

Navigační okno:

ios6 navigace

Navigace při zamčené obrazovce. Namakané!

ios

Navigace na domovské obrazovce:

ios6 navigace


 

Jak se jim povedlo obšlehnout ze symbianu odpovídání smskou? Dost dobře!

Opravdu, ale opravdu bych asi znovu, kdybych si mohl vybrat, zůstal u iOS5!

 

Jo a co je sakra tohle? to tam bylo, nebo ne?:

wtf?

Komentáře

1
Obrázek uživatele Mathew

Odmítaní hovoru mi chybí, ale já asi aktualizovat nebudu. 

Přidat komentář