Hraji si s linuxem

Protože mě sejmula nevděčná a zlá angína, dostal jsem příležitost si přes víkend hrát s linuxem. Nainstaloval jsem si nejprve ubuntu. Ovšem v ubuntu mi neustále něco chybělo. Snažil jsem se to překonat, ale ne.. Je to něco jak s apple. Chcete si něco nastavit? Fuck off... Protože vím že kámoš používá KDE, doinstaloval jsem si do ubuntu celé KDE. Tím jsem z toho udělal Kubuntu.

Se systémem se zatím pracuje, teda spíše se mi s ním hraje překvapivě dobře! Má několik záporů, které pramení z neznalosti. Např. klávesových zkratek a tak...

Co bych vypnul, že nemá v defaultu hibernaci. A člověk musí hned šahat do konfiguráků. Ale postup je velice jednoduchý... A věc jsem snadno napravil.

Dále co se mi nelíbí je podpora tiskáren. Ale zároveň bych se chtěl naučit problémy s tiskárnama řešit.

Mím cílem je přejít na linux (i když si to říkám již mnoho let) a W7 jež potřebuji kvůli servisní dokumentaci provozovat ve virtualboxu....

Držte mi palec, ať mám dost trpělivosti!

Kubuntu

Kubuntu

Kubuntu

Komentáře

2
Obrázek uživatele Ijacek.007

heh ja ubuntu používam na svém domácím serveru již nekolik let. Jako web server vpn a router to slouží tak jak potřebuji. Pro každodenní práci si však Ubuntu stále nedovedu představit.

Obrázek uživatele Ládínek

Na jednom zkusebnim serveru ho mam taky. Ale nedelam tam zadny speciality, hlavne ho mam na provoz virtualu. A spokojenost. Ovsem na NTB se mi s tim maka dost spatne :( Opet to vidim bidne. Asi to zkusim zas za par let :)

Přidat komentář