Google Latitude - co je nového

google latitude iphone androidPřed časem jsem informoval o službě, kterou jsem začal využívat spíš jako experiment, ale velice jsem si ji oblíbil. Když již píši o Find my Friends od Apple, tak musím pro plné srovnání také napsat, co se změnilo v Google Latitude za poslední rok a půl. Nechci se zabývat mobilní aplikací, protože aplikace pro iOS je o proti aplikaci pro Android nedodělaná, že by se z toho jeden z blil. Ale i tak zatím předčí svého soka od Apple.

K čemu využívám Latitude?

  • Zjišťování polohy přátel, když na někoho například čekám, či se máme setkat někde na trase. Není k zahození se podívat, jestli je někdo na chatě? Nebo na městě v hospodě?
  • Když si potřebuji zapamatovat kde a kde jsem přesně byl, použiji ohlášení. S tímto ohlášením přátelé vidí na jaké adrese (firmě) se přesně nacházím, a mě se bod uloží do historie.
  • Dle historie dopisuji knihu jízd. Samozřejmě Km si zapisuji denně, ale místa kde jsem jezdil můžu dopsta zpětně.
  • Dopisuji docházku. Na grafu je přesně vidět kdy jsem odjel z domova a kdy jsem se tam zase vrátil.
  • Jinak vím že mi na měsíc zbývá ještě 277 524 km, na grafu vidím kolik času trávím v práci, venku a doma... Ale to je k prdu!  

Z vypsaných bodů je jasné, že se služba dá začít pomalu používat ve firemní sféře.

Pojďmě se podívat na pár screenshotů.

Přehled přátel:

Přehled přátel latitudeV přehledu vidíte v levo, kdo je kde online, kdy na posled. Kliknutím na osobu vidíte detaily o poloze. Když by byl někdo ohlášen na nějaké adrese, bylo by to tam vidět také.

Historie polohy:

historie polohyV historii vidíte v levo kalendář, kde si vyberete den či časové období pro zobrazení polohy. Poté se na mapě zobrazí body, kde jste kdy byli. Pod mapou je vidět časová osa, na které se vykresluje váš pohyb po mapě. Pro psaní knihy jízd a docházky ideální!

Přehled ohlášení:

latitude ohlášeníV přehledu ohlášení vidíte kdy jste se kde ohlásili. Na iPhone moc nepoužívám, není to vyladěno jako pod android.

Panel s nesmysly:

panel

Závěrem:

  • Chcete-li využívat možností na plno, doporučuji andorid. Například práce s ohlašováním, kde můžete tvořit i adresy, nebo navigování a tak je luxusnější. Je jasné že to google dělá pro sebe.
  • Kdo chce ušetřit za nějaké tomtom placené služby, jedinečná příležitost.
  • ...

Přidat komentář