Záloha či přenos SMS Android

SMS Backup + plus download kestaženíKdyž budete měnit svůj telefon s androidem za jiný, jistě budete potřebovat provést zálohu vašich SMS a MMS v telefonu. S pouhou zálohou se však nesrovná každý, budete potřebovat ještě obnovit vaše sms zprávy v novém telefonu! Právě s tímto úkolem jsem se dneska setkal. Jistě je několik možností jak to udělat. Například si zazálohovat na paměťovku. To ovšem nepovažuji za moc pohodlné. Zvolil jsem proto aplikaci která dlouho chyběla. A to SMS Backup +

Tato aplikace umožňuje zálohu sms jako komunikaci do vašeho Gmailu. Ale to není vše! Ona ji umí také obnovit, popř. doplnit! Je možné si nastavit automatickou zálohu, třeba po zapnutí. To se sice nehodí každému, ale někdo to jistě uvítá. Až Vám ukradnou telefon tak máte vaše sms pěkně online... Mínusem je že se google dozví co jste si psali v sms. Otázkou je, jestli už to stejně neví :).

SMS Backup + plus download kestaženíInstalace proběhne samozřejmě v pohodě, máte totiž android. Spuštění také. Poté to přijde. Kliknete na tlačitko Připojit. Aplikace se totiž musí připojit k vaší schránce. Otevře se Vám prohlížeč kde se přihlásíte k Gmailu a potvrdíte práva aplikaci. Na Teelfonu LG Optimus 2 Nefungovala ani opera a ani defaultní prohlížeč. Musel jsem použít prohlížeč Skyfire. Na HTC to jelo v pořádku a nechalo mě to v klidu potvrdit.

Poté si již můžete kliknout na zálohovat. Ono to chvilku trvá, dle rychlosti připojení a množství sms...

Můžete si nastavit: Počet zpráv pro obnovu, obnovu pouze oblíbených sms, obnovu a zálohování logu volání a další...

Doporučuji otestovat. Budete jistě překvapeni funkčnstí a jednoduchostí aplikace která vyřeší co potřebujete Cool

Komentáře

1
Obrázek uživatele Rudaa

Zkoušel jsem toho již dost. Běžná záloha se dá udělat čímkoliv. Následně se to obnoví do telefonu. Nám jde ale o to abychom SMS po záloze měli zviditelněny pro potřebu k nahlédnutí v PC. Co potom s takovou nějakou obšírnou zálohou, kde nevím co tam je. Můžeš něco takového přidat? V telefonu SMSky vidím. Potřebujeme je vidět přenesené jako zálohu i v PC. S tím jsem se zatím nesetkal. A i třeba jiné aplikace: Nahrávání telef. hovorů nedokážou k záloze přidat jméno volajícího. Např. v aplikaci Automatic Call Recorder, která je sice vynikající a ukazuje tyto jména i s poznámkou, ale po zálohování se jména volajících nepřenesou do zálohy. Je tam pouze datum a č volajícího. Pokud najdeš, napiš. jirsek@....  email.

Přidat komentář