MP3-FOLK

MP3-FOLK

Honza Vyčítal

Honza Vyčítal mp3 download ke staženíHonza Vyčítal mp3 download ke staženíJan Vyčítal (* 8. března 1942 v Praze) je český zpěvák, textař, karikaturista a autor kreslených vtipů. Zakládající člen, hlavní textař a vedoucí skupiny Greenhorns. Autor textů písní, které s Greenhorns zpíval Michal Tučný a Josef Šimek, autor některých textů pro Hanu Zagorovou, Věru Martinovou či Vlastu Parkanovou. Pro potíže s levou rukou od roku 1999 nehraje na kytaru, na koncertech pouze zpívá a moderuje.

Duo Červánek

duo červánek kestažení download zdarmaduo červánek kestažení download zdarmaDuo Červánek byla dvojice interpretů staré klasické trampské hudby, kterou společně tvořili čeští zpěváci a kytaristé Josef Kníže a Jiří Veřtat. Dvojice proslula především jakožto vkusný propagátor tohoto specifického hudebního žánru.

Původně se jednalo o vícečlennou amatérskou trampskou hudební skupinu, která spontánně vznikla v trampské osadě Červánek u Žloukovic na Berounce. (wiki)

Asonance

asonance ke stažení MP3 downloadasonance ke stažení MP3 download zdarma free downloadAsonance je česká skupina. Založil ji Jan a Pavel Lašťovička, Milan Štěrba a František Korecký.

Skupina byla založena v roce 1976 na pražském gymnáziu Jana Nerudy. Původní repertoár skupiny byl směsí folku a country, později přišly na řadu americké a britské balady. Ty skupinu přivedly k lidové hudbě britských ostrovů, které se věnuje cca od počátků 80. let 20. století dodnes.

Je to česká folková skupina se zaměřením na skotské a irské lidové balady, písně a instrumentální skladby. (hudebniskupiny.cz)

Stránky

Přihlásit se k odběru RSS - MP3-FOLK