TinyMce v Drupalu a Iframe

TinyMCE logo instalace DrupalPřed nějakým časem jsem poznal, jak je z časových důvodů výhodné používat při tvorbě článků na ladinkovi editor. Člověk pohodlně přijde, otevřete si webové rozhraní a lehce a pohodlně může editovat text. A hlavně rychleji! Opravdu, dlouho jsme se bránil. Říkal jsem že správný bloger musí používat html... Opět bživot naučil. Byl jsem nucen do toho jít. Již jsem z jiných projektů měl odzkoušený TinyMCE (třeba ve firmě se můj názor na používání html při tvorbě obsahu nesetkal s pochopením) se kterým jsem byl zcela spokojen. Provedl jsem tedy jeho instalaci, kterou vám nyní přiblížím. Tato instalace umí  používat i iFrame! Opravdu se to při tvorbě článků hodí! Opět se mi potvrdilo že prostě drupal jede! Než se to toho pustíte, musíte si stáhnout moduly.

7.10.2012 - Novější postup pro instalaci v Drupalu 7 najdete zde.

 

 

  1. Začněte třeba modulem Wysiwyg. Tento modul podporuje v drupalu několik druhů editorů.  YUI editor, WYMeditor, TinyMCE, Whizzywig, openWYSIWYG, jWYSIWYG, FCKeditor, markItUp, CKEditor a NicEdit. Vydíte že jich je opravdu nepřeberné množství. Můžete používat všechny za ráz a pohodlně si je adminovat z jednoho modulu! Stáhněte si ho zde. Aby vám šlapal, potřebujete moduly Imce a Wysiwyg
  2.  Poté si stáhněte modul TinyMCE. A to tak, že z adresy http://tinymce.moxiecode.com/download.php stáhnete balík "Main package".
  3. Chcete-li používat v editoru češtinu, stáhněte si češtinu v položce "Language packs" na výše uvedené adrese. Pozor! Neukládat xml soubor! Musíte si vygenerovat překlad označením češtiny a kliknutím na "Creating a language pack".
  4. Po té si stáhněte TinyMCE Extended z odsud. Je to modul který právě slouží ke vkládání iFrame.
  5.  Nainstalujte 3 moduly z kroku 1. Poté si můžete otevřit konfiguraci Wysiwyg a vydíte že máte nainstalovat tinymce do adresáře "sites/all/libraries/tinymce". To proveďte a rovnou si tam z vygenerovaného langs packu nahrajte češtinu.
  6. Nainstalujte TinyMCE extended z bodu 4
  7. V "administrace > vstupní formát > přidat formát vstupu" si vytvořte nový formát vstupu. Nezapomeňte mu povolit oprávnění pro uživatele a html znaky...
  8. Vraťte se do nastavení Wysiwyg, nově vytvořenému Formátu vstupu přiřaďte TinyMCE, potvrďte a můžete si svůj editor nakonfigurovat - to už nechám na Vás.
  9. Vše je hotovo, můžete si vytvořit svůj první článek v editoru a vložit si do něj iFrame.

Jak vidíte postup není složitý, pouze trochu zdlouhavý. Domnívám se že toto řešení je opravdu nejschůdnější a nejpraktičtější, jaké může být. Můžete si klidně vynrat více editorů, nebo jedem pro tvorbu webu, jeden pro kontáře. Jak je libo. Na obrázku níže je vidět, jak mám vidět TinyMCE já.

TinyMCE DRUPAL INSTALACE UPDATE

Nyní nezbývá než abych popřál hodně štěstí při insalaci a hraní s Drupalem.

Přidat komentář