Psí hovínko v Jihlavě

Psí hovínko zábavná hraLáďo, tobě se člověk asi fakt nezavděčí, řekne te si. Ale co, zase se mi něco nelíbí. Tak jsem Čech, ne? Ale k věci. O co jde. Jihlava je celá posraná. Je to fakt. I když se zde za psa platí hromada peněz, čistota nikde. Jak to, podiví se nezůčastněný divák. Je to jasné. Hovna nikdo nesbírá. Aby jste neřekli, že jsem pokrytec, tak ani já nesbírám. Tedy patřím mezi HOVADA!...

Sáček pro pejskařeDlouho Jihlava patřila mezi zaostalá města, kde nebyly na veřejných místech k dispozici sáčky na psí exkrementy, jako znáte z civilizovanějších měst, jako třeba z Prahy a nebo méně civilizovaných měst, jako třeba z Kladna. Tady jste prostě dostali ruličku po zaplacení, ale turista či přespolní musel hovno nechat ležet.

Ale nenechte se splést, Jihalva už kdysi rozjela pilotní projekt kdy umístila asi tři držáky na sáčky po městě. Ovšem nastal problém. Zcela nečekaně si sáčky brali lidé! Kdo by to byl řekl? No a doplňujte to každý den! Tak takhle to nepůjde, řekli si radní a držáky putovali do sběrny druhotných surovin. (to možná zcela nezávisle na rozhodnutí radních)

Po mnoha letech je zde druhý pokus. Jak se můžete dočíst na webu Jihlavského magistrátu, kde p. Tulis popisuje, v jakých lokalitách se vám může pes vydělat... Ale to je jedno. Třeba si lidé sáčky brát nebudou a město umístí držáků více, ne jako posledně...

Ale toto je dobré. Co se mi tedy nelíbí?

Důkladně si prohlédněte obrázek níže!

Sáček na psí exkrementy Jihlava

Jak pro boha může to, že vezmu IGELITOVÝ sáček, úplně nový, nepoužitý vzít, sebrat do něj lejno a následně sáček hodit do koše... Jak může sáček, jehož jediný účel je, že je vyroben pro to, aby se vyhodil na smeťák, kde se bude 30 let rozkládat, aby z něj zcela čistá a rozložená chemie odtekla do spodní vody, jak tedy může pomáhat zlepšit životní prostředí v našem městě???

Možná je to tak, že se koše vyváží do jiného města na smeťák?

Tedy Jihlava, než aby se poučila a použila papír na sáčky, bude vyhazovat nadále igelit...

Nejsem žádný pomatený ekolog, vím že toto je příklad pouze jednoho sáčku z mnoha. Ale lidi, není na čase se zamýšlet jestli něco neděláme špatně a pak dle toho jednat?

Komentáře

1
Obrázek uživatele Jan

Myslím si že to stejně problém neřeší. Jihlava je ve více večech necivilizovaná.

Přidat komentář