Kalamita jako na sibiři! (3cm sněhu)

Začalo to jednoduše, v březnu když už silničáři předpokládali že je léto a dle toho měli připravené vybavení, tak nachumelilo. A jak tak bývá zvykem, na naší kvalitní D1 v místech kde prochází vysočinou došlo k nehodě. Celý den jsem poslouchal na CB a sledoval situaci.
 
 

Zřejmě vznikla tím že se přihnala vánice. Někdo jí přizpůsobli rychlost a někdo ne. Kdosi hlásil že vklidu zpomalil ale okolo něj stále létaly osobáky rychlostí blesku. Pak se stalo co se stalo. Dálnice se tradičně ucpala asi stovkou aut a asi 20ti tísícema lidma! Kdosi vtipně hlásil, čeká se až přijede armáda a toto vrakoviště pomůže odklidit. Asi za půl hodiny jsem se na iDnes dočetl: "Ministr vnitra Ivan Langer na místo dorazil před třetí hodinou odpoledne. České televizi řekl, že nasazení vojska nebude nutné." Další co jsem zaslechl bylo: "Volal mi teď dopravák vole, a povídá, nejezdi po dálnici! Tak mu na to vole jen povídám POZDĚ!" Bylo mi jich celkem líto. Kolem šesté jsem se vypravil podívat ke státovce. Seděl tam Tajvi v autě a koukal. Sedl jsem si k němu a koukal jsem taky. Občas projelo aut požehnaně. Společně jesme si zanadávali na organizaci... U nás to vypadalo to následovně:

Video Pinďovi cesty z Jihlavy

Takto vypadala moje cesta na Hubenov v Krupičkově zatáčce:

Náhle přiletěl Wampír a povídá, tady nečumte, jeďte do do Hubenova, Hubeňáci si z toho udělali slavnost! Do běhl jsme si pro svoje auto a jeli jsme. Hubeňáci byli opravdu velmi solidární a bylo vidět že je jim všech kamioňáků líto. Měli tam kytáru, basy s pivama apod. Měli veklou radost když jim někdo šťastný že sjel z dálnice zatroubil. Kdo projížděl hubenovem a měl radost tak asi netušil že ho čeká před Jihlavou asi 3km kolona a další kolona skrz celou Jihlavu :) A jak že to vypadalo v Hubenově? Takto:Komentáře

2
Obrázek uživatele Pinďa

Dobrá kalamita ;)

Obrázek uživatele koudy_20

no bylo to velice dobrý..trošku jsem si vzpomněl na mladý léta,když jsme u státovky byli skoro furt a mávali jsme...:-)

Přidat komentář