Jak přenést kontakty ze symbianu na android

symbian kontakty androidDnes, doufám jeden z posledních článků, týkajících se Nokie E66. Ve své nokii mám adresář který potřebuji dostat do androida. Možností jak přenést adresář je několik. Můžete si poslat kontakty přes bluetooth (to jsem netestoval, BT mi nejde), můžete si odeslat vcard - například na email, můžete přes Nokia PC Suite vyexportovat .CSVčko, které můžete poté naimportovat do GMailu (to jsem chtěl, ale nepovedlo se mi přenést všechny údaje korektně). Nejoptimálnějším řešením je použít Mail for Exchange.

Je potřeba si uvědomit že práce s kontakty je v androidu rozdílná od způsobu na který jste zvyklí. Princip je vlastně jednoduchý. Kontakty máte ve svém adresáří na GMailu. Samozřejmě u kontaktů si vyplníte jméno, příjmení, telefony, emaily, adresy, avatar... Telefon si pak stáhne celý adresář. V případě že přijdete o telefon, v novém si prostě opět stáhnete adresy...

Mail for exchange pro vaši nokii si stáhnete na store.ovi.com. Já už staženo měl, dlouhodobě jsem využíval pro synchronizaci emailu.

Poté to nakonfigurujete. Mě se dlouho nedařilo. Nyní popíšu jak to nastavit, aby jste se nemuseli trápit :)

  • Server exchange - m.google.com
  • Zabezpečené připojení - Ano
  • Přístupový bod - Vyberte si, použijte třeba wifi, já mám datový tarif tak jsem použil profil pro data
  • Synchr. při roamingu - Ne
  • Uživatelské jméno - vase.jmeno@gmail.com
  • Heslo - Vaše heslo
  • Doména - zdejte "cg"
  • Synchronizovat kontakty - Ano
  • počáteční synchr. - Ponechat položky v telefonu

S tímto nastavením se Vám do GMailu přenesou do kontaktů všechny kontakty. Já si při té příležitosti kontakty pěkně doplnil.

Přeji hodně štěstí!

Originální návod od google je zde: http://www.google.com/mobile/sync/

Komentáře

5
Obrázek uživatele SMO

Mám operátora Vodafone, který umí něco podobného, jmenuje se to Vodafone Park. Jednoduchým prográmem SyncML Client si odesleš kontakty do Vodafone Parku. Zde se mimojiné kontakty hodí pro bezplatné odesílání SMS a MMS. Nejsem si jist, ale myslím, že bude určitě i nějaká obdobná aplikace pro Android.

Obrázek uživatele Ládínek

Tak ono by se dalo využít mail serveru libovolného. V práci používáme kerio a s tím by to taky chodilo. Ale v rámci zálohy kontaktů věřím více googlu :)

Obrázek uživatele jarda

Dííííky moc!§§ 2 dny se snazim rozchodit google sync na mobilu a az teprve diky tobe (a domene "cg") se podarilo :D§

Obrázek uživatele agnes

tak jdu zkusit přenést z Nokie E66 kontakty  do Samsung S4 mini...

Obrázek uživatele [user:name]

Taky jsem si lámal hlavu s přechodem z N C7-00 na SIII mini. Nakonec stačilo všechny kontakty označit a odeslat přes BT.

 

Přidat komentář