Jak opravit pákovou baterii (kohoutek)

páková baterie kohoutek oprava jak opravit vyměnitDnes jsem si chtěl dát příjemnou koupel. Ale při spouštění vody se mi na pákovém kohoutku urvala ona páka. Pronesl jsem tedy něco o prdeli a nezbylo než to začít řešit. Protože ještě nebyla pokročilá hodina, vypravil jsem se do místního baumaxu okouknout potřebné náhradní díly, či celou baterii... Na štěstí se dal koupit vnitřek za necelá dvě sta, tedy - lepší než jsem čekal. Věřím že v běžném železářství by se dalo i za půl. Ale ti maj krátkou otvíračku...

Než vyrazíte koupit vnitřek - říkejme mu třeba vložka, zjistěte si co máte za typ. Je to napsáno na páce. Já měl titanii ale bylo na výběr ještě z metalie. Celkem důležitá informace. Jestli ale budete mít jinou, máte možná smůlu... S úsměvem z dobrého nákupu jsem se vydal domů opravovat. Jak jsem postupoval?

 • Naž začnete, tak zastavte vodu hlavním uzávěrem.
 • Takhle to vypadá když to upadne

 • Takhle vypadá kohoutek. V podstatě jde o to že se ulomí ta packa... Taky když to soudruzi udělali plastové, co se divit? Spotřební zboží...

 • Co sháníte při nákupu? Mrkněte na to níže:

 • A jdeme na to. Vezmeme si hasačky a nějakej hadr. Hadrem, chcete-li si neodřít kroužek, omotejte ten prstýnek a hasačkama ho povolte. Povolujte  tímto směrem --> Cool

 • Když sundáte kroužek, odkrejete matičku. Tu také odšroubujte.

 • Z toho hnusu co vidíte vytáhněte vložku.

 • Když vyjmete vložku, vznikne díra.

 • Vložte novou vložku a zašroubujte.

 • Nyní z páčky vyndejte krytku která značí na které straně je jak teplá voda. Po dní je šroubek na imbus. Ten vyšroubujte.

 • Vyndejte zbytek ulomeného čudlíku.

 • A je to. Nasaďte, a přišroubujte. Pusťte vodu a máte hotovo!

Co jsme použil pro operaci:

Komentáře

13
Obrázek uživatele Petr

Škoda, že jsem článek neobjevil dříve, ušetřil bych peníze za novou :D

Obrázek uživatele Ládínek

Ahoj Petře, možná příště? Nic nevydrží věčně!
Obrázek uživatele Ondra

Ahoj, ulomila se mi packa, ale nemá to žádnej šroubek. bylo to jen podlitý silikonem nebo čím. Nemáte zkušenosti a s pákovkama "bez jistícího šroubku"? 

Díky

Obrázek uživatele Ládínek

Já tedy ne, ale evidentně už to bude pouze na jedno použití?

Spotřební zboží :(

Obrázek uživatele Musilda

A co ten hadr, nějak ho pod sikovkama nevidím Laughing , to jsi musel pěkně odrbat ten kroužek. Nebo je to jen ilustrační foto? Ještě že mám z bývalé práce velké klíče, protože povolovat to sikovkama je dost opruz. 

Obrázek uživatele Ládínek

co na to říct. Rozhodně ilustrační foto Wink

Obrázek uživatele vanové baterie

Paráda, šikula! My máme to stejnou pákovou baterii na vaně už několik let a zatím to nevypadá, že budu tvůj návod potřebovat. Vlastně ani nevím, jestli by to byl přitel schopný opravit, na ruční práci moc není...Když už jsem tady, mám jednu otázku: máš nějaký tip na čištění vodovodní baterie? POmůže ocet?

Měj se,

Zuzana

Obrázek uživatele Lea

Díky za super návod. Dneska přesně ta samá situace... Bohužel už je hodina pokročilá natolik, že už nemá otevřeno ani Baumax. Zatím stačilo do plastovýho čudlíku navrtat vrut a aspoň jde voda pustitt, plus kombinačky na regulaci teploty, no, neznám nic romantičtějšího než sprchu s kleštěma :) Zítra jen přesvědčit domácího, aby vodu na chvíli vypnul, vydolovat takřka přicementovanej zbytek čudlíku z páky (jsem fakt zvědavá) a myslím, že to díky návodu zvládnu. Ještě jednou teda díky.

Obrázek uživatele Jarda

Skvělý návod, který jde použít nejen na opravu ulomené páčky, ale i na opravu kapající pákové baterie. Pákové materie se vyplatí, šetří hodně vody a tím i peněz. Ale ani výměna celé baterie za novou dnes nestojí majland.

Obrázek uživatele Anonym

co mam delat kdyz se mi to zlomilo ale nechci kupovat novej

Obrázek uživatele Martin

Super návod,  právě jsem podle něj opravil baterii v kuchyni. Ušetřil jsem peníze za instalatéra (už jsem ho i volal, ale naštěstí neměl čas ) a navic má žena ocenila,  jaký jsem to šikovný kutil. Takže hned tři úspěchy naráz.  Díky Ládínku :-)

Obrázek uživatele Mirek

Dobrý den, jsem už zoufalý a jediné řešení co mě napadá je, že mám americký šroub. Když použiju imbus velikosti 3 tak se tam nevejde. Když použiju 2,5 tak zas vyklá.....nevíte co jste použil za imbus?

Obrázek uživatele Drex

Zdravím, páková baterie dřezová. Po roce používání páka po nastavení do požadované polohy svévolně spadne a vlastně zminimalizuje proud vody. Při plném otevření vše funguje jak má. Máme hodně vápenatou vodu. Bude stačit pročištění, nebo se to řeší jinak. Moc díky za odpověď. 

Přidat komentář