Dodatek ke Škodě 120


Chtěl zachránit auto, zemřel v jeho vrakuŘidič za pokus o záchranu staré škodovky zaplatil životem.


 
 
Životem zaplatil za snahu vyprostit své auto řidič staré škodovky. V úterý čtyři minuty před dvaadvacátou hodinou zemřel v autě, které uvázlo v kolejích na přejezdu mezi Mikulčicemi a Moravskou Novou Vsí na pomezí okresů Hodonín a Břeclav.
14.11. 2007 11:04 - 13:35 Aktualizováno Podle výsledků šetření nehody vjel řidič na přejezd v době, kdy ještě nebylo zabezpečovací zařízení v činnosti. Z neznámých příčin však sjel částí auta do kolejí, kde uvázl.

Podle stop je možným vysvětlením nezvládnutí řízení v kombinaci s kluzkým povrchem. Vozidlo pak ve smyku skončilo částečně mimo přejezd, dvě kola mělo v kolejišti," řekl Právu vedoucí Dopravního inspektorátu Policie ČR v Břeclavi Jiří Mach.

Řidič se snažil starou škodovku vyprostit z osudné pasti. "Následně u přejezdu zastavil další automobil. Dvě ženy z automobilu řidiči přispěchaly na pomoc, nicméně ani s jejich pomocí se auto nepodařilo vyprostit.


Snaha o záchranu auta byla osudná. Řidič do poslední chvíle zůstal na místě, i když signalizace na přejezdu byla v činnosti, závory byly uzavřené a strojvedoucí vlaku jej varoval houkáním," doplnil sled událostí mluvčí Drážní inspekce Zdeněk Neusar.

Snaha zachránit auto tak byla pro řidiče osudná. Nákladní vlak s hmotností několika stovek tun najel do osobního auta rychlostí kolem osmdesáti kilometrů. Strojvedoucí neměl mnoho možností reagovat, místo střetu je v oblouku, kde mu výhled na trať omezuje protihluková stěna. Elektrická lokomotiva škodovku zničila a odhodila z kolejí asi třicet metrů daleko od místa nárazu. Řidič neměl šanci přežít. Za snahu zachránit auto, jehož hodnota byla asi pět tisíc korun, zaplatil životem.


Oběť je letos čtyřiadvacátým případem úmrtí na přejezdech.

Na lokomotivě vznikla škoda za padesát tisíc korun, na autě pět tisíc korun. Provoz na trati byl zcela přerušen asi na čtyřicet minut, po zjištění, že jedna kolej zůstala volná, vlaky jezdily další tři hodiny po sousední koleji.

Z pohledu Drážní inspekce je nešťastník letos čtyřiadvacátým mrtvým při střetech na přejezdech. Policisté na Břeclavsku si jej zapsali jako letošní šestadvacátou oběť dopravních nehod. Událost potvrdila smutné postavení regionu v čele statistik tragických nehod. "Je zo zlý rok. Ale mezi nehodami není žádná spojitost. Není to, že by bylo několik nebezpečných míst, nebo několik konkrétních důvodů nehod. Jsou na mnoha místech, z různých příčin." dodal Mach.


Zdroj: novinky.cz

Přidat komentář