iGO Primo čeká na signál - no name navigace z číny

igo primo čeká na platný signál gpsJiž před nějakým časem se ke mě dostala navigace noname z číny, do které jsem asi před rokem nahrával navigační software iGo Primo. Protože to tu leželo už dost dlouho a měl jsem trochu čas, jsem se rozhodl podívat se, co že má za problém. Navigace neustále čekala na signál GPS, a nic nenacházela. Jak jsem to vyřešil?

Nejprve je nutné zkontrolovat, jestli je navigace schopna vůbec chytit satelity. To uděláte v menu navigace pod položkou gps info, nebo tak podobně. Navigaci chvilku hodíte k oknu. Už našla satelity? Ok. Nemáte hardwarový problém.

Poté spustíte iGO Primo, a tam satelity nejsou?

Protože nevím co uživatel s navigací udělal, nevím jak se do tohoto stavu dostala.

Já nejprve zkoušel v souboru sys.txt měnit nastavení položky gps (port, čas, atd...) Nic nepomáhalo. Tedy se na to rovnou vykašlete a nic neměňte. Připojte si navigaci kabelem, nebo vyjměte paměťovku a vražte jí do vašeho pc.

Najděte adresař SAVE a tam vymažte mapstates.ini a system.ini

Nyní navigaci spusťte, ona se zeptá na jazyk, naběhne a už vidíte satelity  Cool

Je nutno si uvědomit že tento postup bude fungovat u navigace, která jž fungovala. U prvoinstalace bude třeba skutečně potřeba změnit port...

Jak to mám nastaveno já:

[gps]
port=1
baud=9600
protocol=nmea

Komentáře

1
Obrázek uživatele Tomáš

Zdravím všechny. Mám problém s touto navigací. Vše funguje jak má, mluví česky, naviguje suprově ale nejde mi změnit parametr jednotky rychlosti a vzdálenosti na KM. Poradíte někdo co s tím?

Přidat komentář