Doporučuji: The KMPlayer

Často na fórech narážím na dotaz: "A v čem to jako mám přehrát??". Jako reakci na tyto trapné dotazy, kdy se na uploadera rozčilují primitivové kteří si neumí stáhnout kodeky, přináším seznámení s nejoblíbenějším videopřehrávačem. Takže nyní můžete zapomenout na WMP, BSPlayer a pod...
 
 

KMPlayer je luxusní vychytaný přehrávač který dle mého názoru nemá pod windows konkurenci. Každý si jistě prožil situaci kdy se těšil až se mu stáhne nějaké video a po stažení zjistil že ho nemůže přehrát. I mě se to stávalo. Ovšem než jsem objevil KMP. Od té doby se mi nestalo že bych nepřehrál nějaký kodek. Má všechny v základní instalaci. Pro uživatele z toho vyplývá že stáhne, nainstaluje a to je vše! O nic víc se nemusí starat. Dále jedna z výhod přehrávače je, že přehraje v podstatě všechny existující videoformáty. Je pravdou že jsem narazil na pár formátů s kterýmy měl problém, vedlo to k nějakému omezení (nešlo se posouvat, neseděl zvuk) ale prostě přehrál.


Náročnější uživatele zřejmě potěší možnosti nastavení. Nemá cenu se rozepisovat co vše si můžete nastavit protože je toho vážně spousta. Nejlepší je vyzkoušet.


Jako každý program tohoto typu má možnost skinů. Já nehledal žádné ke stažení. Nastavil jsem si v základu co je dodáno do instalace skin K-AMP5.ksf. Myslím si že je nejpřehlednější a uživatelsky intuitivní.

Nemá cenu to dlouho chválit. Prostě si to stáhněte a uvidíte.. Má te jiný oblíbený přehrávač? Či vám KMP něco nezvládlo? Podělte se do diskuze.

Komentáře

3
Obrázek uživatele ovec

Pokud chceš přehrát opravdu všechno něčím co není příšerně zabugovaný, tak bych volil spíše MPlayer přes příkazák nebo VLC.

KMP používá lehce pokurvené Gabest filtry, má problémy s automatickým načítáním souborů se jménem a.*. Příšerně se musíš hrabat v nastavení, abys ho přinutil používat defaultní DirectShow filtry, má problémy s poměrem stran některých souborů (ale taky se to dá přenastavit, jen je to strašnej porod).
Nad defaultně nastavenou normalizací audio souborů nezbývá než kroutit nechápavě hlavou.
Používá docela dobrý Halli's redering, ale přenastavení na jiný za běhu se neobejde bez problémů.
O hardwarových nárocích si udělejte obrázek sami. Snad jen k instalaci - pokud nechcete player nainstalovat se vším bordelem, naběhne vám v nádherné Korejské verzi. Jiné jazyky jsou v příšernosti "KMPlayer Extender File", která má neuvěřitelný popis "Files for video/audio effects." a velikost skoro 15 MB.
Absence pluginu pro Last.fm.

Takže tak :). Osobně na Widlích používám WMP11 a VLC. A samozřejmně dvojkovýho Winampa.

Obrázek uživatele Ajvngou

Já osobně preferuji MV2player mám ho už přeci jenom nějaký ten pátek a světe div se.. pořád jede na 1. Tenhle KMP vypadá divně... Láďo, není to přeci jenom player pro nooby?

Obrázek uživatele Anonym

KMP jsem podrobně začal "zkoumat" teprve nedávno a musím říct, že mi skoro ve všem vyhovuje (u jiných přehrávačů mi vždy něco vadilo), na jednu věc se mi u KMP ale přijít nepodařilo. Nevíte někdo, jak se dá nastavit audio stream a titulky při přehrávání jednotlivého VOB souboru (v DVD režimu je k dispozici menu DVD Controls s položkami Subtitle a Audio, ale při přehrávání jednotlivého souboru toto menu chybí)? Nechce se mi věřit, že by to KMP neuměl.

Přidat komentář