CHKO Čeřínek - Černá stavba

Čřínek černá stavba panoramaV neděli jsem navštívil oblast Čeřínku. Docela jsem se podivil když jsem v lokalitě Dolních Hutí zmerčil základy na novou chatu. Tyto základy rostou nedaleko místního rybníku. Téměř u prostřed louky. Chata roste v CHKO Čeřínek kde je dle mého nemožné získat stavební povolení... Stavba nebyla žádným stavebním povolením označena. Zjistil jsem že pozemek na kterém roste, patří pozemkovému fondu České republiky... Dle informací jež jsem sehnal, stavební úřad ani žádné povolení v této oblasti neudílel. Poslední nelegální chata která tam před lety vyrostla byla alespoň označena stavebním povolením na seník... V této oblasti když někdo něco takového udělá, tak je to jak nůž vražený do mého srdce. Mám tuto oblast skutečně rád. Udělal jsem menší panorama jak oblast vypadá. Udělejte si úsudek každý sám, jestli tam chata patří. Domyslete si ještě pár desítek metrů okolo plot, který je tam také pravděpodobně vyměřen. Znáte někdo korektní postup v této situaci?

Komentáře

5
Obrázek uživatele Brady

Asi tě zklamu, ale žádná černá stavba to být nemusí. Zákon praví: stavbu v přírodním parku (což tenhle kus čeřínku je) musí povolit ministerstvo životního prostředí a jestli stavba není určená k trvalému bydlení, ale třeba jako bouda na lehátko k rybníku a  výměru má méně jak 25m2 a nebude mít vlastní socialní zařízení (což asi těžku páč, kde by se tam vzal kanál) tak nemusí mít ani stavební povolení. Škoda že se z fotky nedá určit kde přesně to je, aby se dalo říct čí to je pozemek, protože podle mapy tam v těch místech je rozhraní 3 pozemků (soukromník z Cejle, Půdní zemědělský fond a Lesy ČR) kdyby jsi měl např.: GPS souřadnice tak se to dá říct přesně. Jinak kdyby jsi došel na nějako pobočku ministerstva životního prostředí což v JI určitě je tak tam by ti měli říct jestli něco takovýho povolil. Tak tolik říká zákon!

Brady
Obrázek uživatele Ládínek

Zdarec. Byl jsem se ptát pouze na stavebním na městě, protože jsem tam měl cestu. Souřadnice jsou orientační 49°22'9.814"N, 15°25'13.698"E. Na mapě je to pozemek 156/1 zem. půd. fond... Nějak jsem to s nima nerozebíral, neměl jsem čas. Ale mám chuť se k tomu vrátit. Se soc. zařízením těžko říct, trubky do země maj zabetonované. Předpokládám že to fouknou do rybníka až bude hotovo. Výměru jsem neměřil, ale typnul bych plochu srovnatelnou s naším bytem či trochu víc. Což není 25m. Jsi li schopný podat nějaký další info klidně s ním sem!

Někdy si uděláme výlet a ukážu ti že se to tam skutečně nehodí...

Obrázek uživatele Anonym

Já nevím, ale nepletl bych si pozemkový fond a půdní fond, podle mě, co jsem se díval, jde o soukromé parcely. Takže pokud má někdo povolení, řekl bych že je to právně v pořádku. Pokud ne, tak je posouzení na úřadech.

Obrázek uživatele Ládínek

Tak již si toho všimly i Jihlavské listy, je to zázemí pro ovce Cool

Tak uvidíme. Stejně si nemyslím že by zázemí pro chov ovcí muselo být takové necitelné pro okolí. Kamarád chová ovce a jeho ovčín prakticky ani základy nemá. Rozhodně nemá sprchu, wc ani elektřinu... Domnívám se že to bude stejné jako seník který stavěl pán hore pod lesem... Je ze seníku chata. Ale nechme se překvapit.

Článek v JL: http://www.jihlavske-listy.cz/clanek8674-opravdu-to-bude-ovcin-ubezpecuje-chatare-na-cerinku-majitel-objektu.html?komentare

Jak říkali na tom stavebním. Když tam bude mít někdo les, a bude chtít úkryt na motorovku, nikde není řečeno jestli je zděnej, s elektrikou, tekoucí vodou...

Obrázek uživatele Ládínek

CHKO čeřínek stavební povolení

Jednoznačně ubytování pro ovce!!!

Přidat komentář