Nanostation

Jste doma připojeni skrze wifi a poslední dobou vám připojení nešlape jak má? Plánujete přejít z 2,4ky na pětigigo? Či vám jen váš starý ovis či jiné zařízení ukryté za komínem napájené prodlužovákem taženým improvizovanou dírou do koupelny nechodí? Ubiqiti má pro vás řešení.
 
 


S čím se setkávám je narůstající nefunkčnost 2,4 ve městech a menších městečkách. Každý loser si pořizuje domů AP, neodborně si ho nastavuje a připojuje se k němu super moderním notebookem z Tesca či Kauflandu. Čímž plní éter který býval bez hranic pakety oblíbených pornofilmů. Do toho O2 se svou supermegahustěvykůlovanou nespochybnitelnou slevovou akcí bez ladu a skladu dává klientům kobercově APčka a situace se horší... (na druhou stranu O2 zařizuje bezplatné připojení k internetu téměř všude kde si zamanete :) ) Proto dochází k nefunkčnosti starších přípojů na vzdálenost delší než co by kamenem dohodil.

Jste-li v této situaci, máte dvě možnosti. Vyzkoušet vyměnit svoje staré zařízení za nové či se připojit kabelem. Druhou možnost zavrhuji okamžitě, neboť kabel je pro měkká prsa. Bezdrát je pro frykulíny - proto o něm píši. Chcete-li tedy vaše zařízení vyměnit, můžete se porozhlédnout buď po kvalitnějším 2,4 nebo 5GHz zařízení. Nejlepším svého druhu je zatím ještě asi Mikrotik. Ale vzhledem k jeho uživatelské nepřívětivosti ho odsuneme do pozadí a budem se bavit o NanoStationách. Nonostatin - zařízení které jako by z oka (či něčeho jiného) vypadlo Canopy od Motoroly, je spolehlivé, relativně malé zařízení. Účel a princip jeho funkde je jednoduchý. Snaží se přivést jednoduchost instalace až na okraj nemožnosti. Krabička samotného zažízení má v sobě veškerou elektroniku a samozřejmě anténu. Tedy dáte do míst kde vidíte na vysílač a to je vše... Už jen nátáhnete UTP (síťovej) kablík a je hotovo!!! Elektrika do zařízení proudí právě skrze UTP. Za počítač se dá krabička která se napájí trafem a rve to tam. Dobrá zpráva pro ty co musí při každé bouřce chodit na půdu vytahovat trafo. Nyní se nemusí zvedat od stolu. Nastavení se provádí na webovém rozhraní. Stačí zadat do prohlížeče IP adresu. Po aktualizaci firmware je webové rozhraní možno přepnout do češtiny což je výhoda pro Lamery.

Firmware pro NanoStation2 a firmware pro NanoStation5.



Tady máte screenshot úvodní stránky administračního menu před upgradem firmware.







Tady máte screenshot úvodní stránky administračního menu po upgradem firmware.







Přidat komentář