AirLive WN-250R - zadarmo drahý

ovislink airlive wn250RVíme že produkty OvisLinku nebyly niky pověstné svojí kvalitou. Ale co je moc, to je moc! Dostal se mi do ruky OvisLink AirLive WN-250R. Musel jsem ho nahradit na jedné pobočce mikrotikem. Toto zařízení se zdálo těžce nespolehlivé. Ovšem myslel jsem si, že to nemůže být zas tak problémové zařízení ale...

Podívejme se, co o zařízení píší na alze:

AirLive WN-250R

AirLive WN-250R je bezdrátovým routerem, který je schopen nabídnout rychlost přenosu až 150 Mb/s, což je ideální pro streamování videa ve vysokém rozlišení či hraní nejnovějších online her. Disponuje 4 ethernetovými porty a jedním WAN portem pro připojení například modemu. Pro bezdrátovou komunikaci je zařízení vybaveno odnímatelnou anténou se ziskem 2 dBi. AirLive WN-250R ovšem dokáže fungovat jako přístupový bod a most zároveň a díky tomu se tedy skvěle hodí k budování rozsáhlejších Wi-Fi sítí ve školách nebo větších firmách. Router navíc nabídne komfortní tlačítko WPS Push Button Support pro rychlé spojení, QOS a také podporu Multi-Game a Multiple Wireless režimů.

Parametry a specifikace:

Bezdrátová komunikace:
Typ: 802.11b/g/n
Přenosová rychlost: až 150 Mbit/s
Anténa: 1x 2 dBi, odnímatelná

Frekvenční rozsah:
2,4 - 2,4835 GHz

Porty:
1x RJ45 WAN
4x LAN

Hardware:
2MB Flash, 16MB SDRAM

Napájení:
DC 5 V / 1 A

Rozměry:
30 (V) x 157 (Š) x 127 (H) mm

Certifikace:
CE, FCC

 


 

Po přečtení tohoto popisu musí být zákazník nadšen! Spolu s cenou necelých 700kč... Bomba. Ale neni všechno zlato co se třpytí!

Router vytuhával, potřeboval restarty v neobvyklých okamžicích, přestával routovat, někdy skrze něj neprocházely různé typy komunikace. A co víc, občas se k němu nedalo připojit ethernetem ale jen z některých zařízení.


 

 

 

Na co se dá zařízení používat?

Já z něj po chvíli snažení udělal běžné AP. Bez routování. A to se zdá - chodí... Ale to je trochu málo, ne?


 

Špatně odvedená práce

Webové rozhraní připomíná úkol v první lekci porgramátora HTML na základní škole. Se divím, že to někdo vypustil do světa! FW bude vyžadovat asi ještě hodně updatů... než začne být zařízení použitelné.

 


 

 

Co se vám bude hodit

Jestli jste si to už koupili, bude se vám hodit odkaz na oficiální web, kde budou aktuální firmware ke stažení. Já ten co je aktuální nyní přikládám k článku spolu s příručkou...

http://www.airlive.com/product/WN-250R

 


 

Závěrem

Nekupujte to Wink

PřílohaVelikost
Package icon AirLive_WN-250R_1.25.zip1.83 MB
PDF icon AirLive_WN-250R_Manual.pdf5.06 MB

Přidat komentář