CoolTraxx3D vs. TomTom one

Do nedávna jsme vlastnil obě navigace. Chci se tedy s vámi podělit o zkušenosti. Zároveň chci rozhodnout která je lepší. Na webech v diskuzích se často řeší zda-li koupit značkovou navigaci (drahou) či neznačkovou (levnou). Já pro Vás mám rozřešení jak je to v případě těchto dvou navigací...
 


Obě navigace byly u mě ze začátku stejně vysoko. Značka TomTom od které jsem ze začátku jako neznalý navigací čekal nevím co. Značka Evolve, doposud pro mě neznámá. TomTom sice nemá speciální funkce ale ty úžasné aktualizace map a propracovanost navigování, to přece nějaké Evolve nemůže mít! Evolve, říkal jsem si, je to ubohá multifunkce, to bude navigování stát pěkně za p.d. To vše jsem si myslel.

Postupně Vám ukáži že opak byl pravdou... Úžasné aktualizace map. TomTom se sice dá připojit jednoduše k PC a dá se na něm provést aktualizace. Evolve se prý údajně aktualizovat nedá. Když jsem měl zapnuté obě navigace zaráz, aktualizovaný tomtom neobsahoval nové silnice, kruhové objezdy a ostatní stejně jako Evolve. Navíc, evolve se aktualizovat dá. Akorád pouze několikrát do roka...

Chcete si nastavit na diplay navigace které informace jsou pro vás důležité a chcete je vidět? U Evolve naprosto jednoduché, vše přehledné, snadno změnitelné... TomTom? Hamba mluvit.

Zapnete-li navigaci u prostřed města v úzkých uličkách a chcete hned jed? S TomTomem aby jste v podstatě nejprve několikrát objeli nejbližší blok baráků než se chytí. Evolve má jako ochranu proti tomuto funkci spánku. To znamená že ji nemusíte vypnout když ji odnášíte z vozu. Poté co ji vzbudíte, chytne se velmi rychle. Samozřejmě, i Evolve když se vypne úplně tak končí a chytá se dlouho.

Chcete alespoň okrajově dělat GEOCACHE? Když jsem poprvé vyrazil s TomTomem tak jsem litoval. Na to zapomeňte. Tato navigace na to prostě neni. Obdivuji lidi kteří s ní chodí. Kdežto s Evolve je to nebe a dudy. Zapnete funkci chodec a jdete. Kešky jsem si tam ukládál do pozic které se na mapě zobrazovaly špendlíčky. Pak člověk věděl kde byl a kam jde. A prostě bylo našlapané vidět co člověk dokázal najít..

Jen abych se dlouho nerozepisoval. Evolve s funkcemi přehrávače hudby a filmů, texťáků a obrázku byla navigace opravdu dobrá. Bohužel člověk si nemohl pustit film nebo muziku běhěm navigování. To mě štvalo. U TomToma ale nešlo nic!

Evolve má kastli akorád do dlaně, hezky udělanou a ačkoliv nebyla, vypadala outdoorová. TomTom je prostě jen do auta a konec. Držák mělo Evolve mnohem pevnější, nastavitelnější, držel lépe a lépe se za jízdy upevňoval. Evolve see lépe ovládalo, je k němu dodáváno plastové pero.

Evolve mělo mapy 44 zemí. Abych TomTomu moc neubížil, kolega si do něj mikropájkou přidal i další mapy. Ani to nedalo moc práce.

Vím že každý má jiný názor, každý má oblíbené něco jiného. Ale nebýt toho že mi Evolve ukradli tak by TomTom ještě ležel v šuplíku :)

Komentáře

6
Obrázek uživatele Sdanka

Koupil jsem těsně před dov (Chor,Istrie). Pár jízd doma a pak ven. Je dobrý si dopředu připravit trasy nebo alespoń body.
Jinak vcelku spokojensost. Při cestě zpět přes Slovinsko mimo standardní trasy (Bovec,Mangart)bezproblémově i pak dále na Itálii (tarvisio) a Rakousko (klagenfurt) a pak už to znám.
U mě dobrý-displej malý, ale jde jet jen podle hlasu a občas mrknout (špatná viditelnost při slunci).
Dokoupil jsem SmartMaps Navigační sw. je taky funkční, možná lepší v Čechách, mimo mě zklamal. Ale jsou tam turist.mapy,cyklotrasy (plná verze).
ještě nemám ošahané možnosti obou sw, ale za 2990,. u mě dobrý. problém mimo auto asi krátká výdrž,píšou 2hod., ale dokoupím miniUSB konektor a budu příp. napájet externě (5V)-

Obrázek uživatele Ládínek

Řekl bych že mi rozhodně vydržela déle jak 2 hodiny mimo vůz. Ale já jí mimo auto nosil na pěší túry a to si člověk najde směr, přepne do spánku a jde, kdyby běžela pořád tak asi vydrží málo. Ale jinak se dle ní dá chodit prakticky celý den! O externím napájení jsem taky uvažoval, nebyl by to žádný problém. Bohužel jsem ho nestihl realizovat.
Je fakt že když slunce svítilo přímo tak byl trochu problém...

Obrázek uživatele Anonym

Právě zvažuji, jestli mám koupit CoolTraxx3D a nebo TOMTOM XL IQ.
Říkám si, že třeba TOMTOM již bude lepší oproti verzi ONE.
Co myslíte?

Obrázek uživatele Ládínek

Dobrý den. Nemyslím si že Tomtom přinese nějaké zásadní změny. Ale ani ho nemá cenu nijak rozmlouvat. Jeho ovládání jsou pro něj zcela specifické a ačkoliv ho (ONE) nějaký čas již vlastním, stále jsem si na něj zcela nezvykl. Myslím že CoolTraxx je ovládání (plánování tras, procházení map, samotná obrazovka navigace atd..) mnohem lépe provedena. Také musíte zvážit vaše finanční možnosti - zdali chcete navigaci kterou zvládnete sám na černo aktualizovat (což Vás bude stát čas) nebo si koupíte navigaci která má dobrou podporu, dobrej software na PC a jen za další služby chcete sázet prachy...ale nestojí Vás to žádný čas. Pro člověka který sedne do auta a jede, nemá čas či možnosti řešit aktualizace je tomtom dobrej. Pro člověka který chce navigaci používat nejen v autě ale třeba na kole, jako turista nebo na kešky, pro člověka kterej má čas si se zařízením hrát a očekává od něj něco víc je iGO asi lepší. Tedy verdikt nevyřknu, závěr je pouze na Vás. Nicméně designově vypadá TOMTOM XL IQ dost dobře :)

Obrázek uživatele Hobbík

Před lety jsem vybíral mezi navigacemi a zvolil sjem TomTom. Po letech už jsem v něm měnil baterii a nedávno i LCD, protože přestalo fungovat dotykové ovládání. Zkoušel jsem teď ale i Sygic v Androidu a pokud bude další závada, přejdu na Sygic úplně.

Obrázek uživatele marina rose

Pozdravljeni, sem posameznik, ki lahko odobri posojila v višini 2% za izpolnitev vaših finančnih potreb ali za pomoč pri izvajanju projektov. Če želite izvedeti več o pogojih, me kontaktirajte. Pošta: marinarose.fr@gmail.com  

Přidat komentář